۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۴۶
صادرکننده فرش ایرانی:

قانون جدید چک به نفع فضای کسب و کار است

:رضا صفری، صادرکننده فرش ایرانی، گفت: «وقتی من مطمئن باشم که در هر صورتی این چک، پاس خواهد شد، برای معامله، دلگرم‌تر می‌شوم و این کسب و کار را رونق می‌دهد».

به گزارش عیارآنلاین، رضا صفری، صادرکننده فرش ایرانی، با اشاره به کم اعتبار شدن چک در ماه‌های اخیر، گفت: «در چند ماه گذشته در مبادلات، تنها از پول نقد استفاده می‌کنیم، هم خرید اجناس و هم فروش اجناس را تنها به صورت نقد انجام می‌دهیم»

با قانون جدید، چک تبدیل به یک منبع مطمئن خواهد شد

صفری در زمینه افزایش اعتبار چک به دلیل سخت‌گیری قانون جدید، برای صادرکننده چک بلامحل، گفت:« تغییرات ایجاد شده در قانون جدید چک، حتما مطلوب است و اعتماد به چک را بالا می‌برد. از این به بعد، شما راحت‌تر میتوانی از چک استفاده کنی چون چک تبدیل به یک منبع مطمئن خواهد شد».‌

صادرکننده فرش ایرانی، ادامه داد: «هرچه قانون، سخت‌گیرانه‌تر باشد و کسی که چک می‌کشد ملزم به پرداخت آن شود یقینا به نفع فضای کسب و کار است».

اطمینان به نقد شدن چک، کسب و کار را رونق می‌دهد

رضا صفری با بیان اینکه قانون چک باید از این هم سختگیرانه‌تر باشد، گفت: «وقتی من مطمئن باشم که در هر صورتی این چک، پاس خواهد شد، برای معامله دلگرم‌تر می‌شوم و این کسب و کار را رونق می‌دهد».

وی ادامه داد: «وقتی چک مانند یه کاغذ پاره‌ای باشد که درصورت نقد نشدن آن، در قوانین پیچیده قوه قضائیه گیربیفتم و از زندگیم بمانم، با آن معامله نخواهم کرد و تنها به صورت نقد جنس‌هایم را خواهم فروخت».

 

 

صفری درباره استعلام وضعیت چک‌های برگشتی صادرکننده از طریق سامانه ۷۰۱ ۷۰۱ بانک مرکزی، گفت: «در جوامع اروپایی تمامی درآمد ها، مالیات‌ها، خریدها و … کاملا شفاف است. برای مثال در کشور سوئد سامانه‌ای وجود دارد که برای تمامی افراد و مسئولین حتی نخست وزیر آن کشور، حجم معاملات، سود و مالیاتی که در سال گذشته انجام داده و همچنین ماشین، منزل و سایرکالاهایی دیگری که در آن سال خریده‌اند، در آن مشخص و شفاف است».

وی ادامه داد: «وقتی من بدانم طرف معامله ۷۰۰ هزار دلار درآمد دارد، به او اعتماد می‌کنم و فرش‌هایم را به او میفروشم».

در آلمان، دستگاه قضایی بدون شکایت ما، صادرکننده چک بلامحل را محاکمه کرده بود

صادر کننده فرش ایرانی با بیان اینکه در حال حاضر فرش ایرانی را به کشورهای آلمان، ژاپن، ایتالیا و آفریقای جنوبی صادر می‌کند، درباره قانون چک در دیگر کشورها، گفت: «در آنجا اگر شخص، فرش زیر پایش را هم بفروشد باید چکش را پاس کند. به عنوان نمونه چند سال پیش درآلمان فرشی را با پنج عدد چک شش هزار یورویی، فروختم. این چک‌ها یکی پس از دیگری برگشت خورد».

رضاصفری ادامه داد: «دفعه بعدی که از معامله با این فرد خودداری کردیم، او به ما اطمینان داد که ایندفعه تمامی چک‌ها پاس خواهد شد. چراکه به موجب چک‌های برگشتی معامله قبلی، دادگاه آلمان اورا محاکمه کرده‌بود و در نزدیکی اخراج از آلمان قرار داشت».

وی افزود:«این در حالی بود که ما شکایتی نکرده‌بودیم و دستگاه قضایی آلمان به صورت خودجوش اقدام به محاکمه این فرد کرده بود».

صفری در پایان، خاطر نشان کرد:« قانون، کاری کرده بود که آن آقایی که در ابتدا نامنظم بود، تمامی چک‌های بعدی ما را سر دقیقه پاس کرد. این نشان می‌دهد که یک قانون چقدر می‌تواند مفید باشد».

 

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: