میرزایی، عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس:

سیاست ارز یارانه در کنترل قیمت‌ها ناتوان بوده است/ پرداخت یارانه کالاهای اساسی به مردم بررسی می‌شود

میرزایی عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس با اشاره به سیاست تخصیص ارز ترجیحی به واردات کالاهای اساسی گفت: سیاست اختصاص ارز یارانه‌ای به کالاهای اساسی نتوانسته است در کنترل افزایش قیمت کالاهای اساسی خوب عمل کند.

به گزارش عیارآنلاین، به نقل از خبرگزاری دانشجو، جلال میرزایی، عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی  پیرامون پرداخت  مابه التفاوت نرخ ارز ترجیحی تا نرخ بازار آزاد کالاهای یارانه‌ای در قالب اعتبار به مردم گفت: جلسات متعددی درخصوص این موضوع با نمایندگان دولت برگزار کرده‌ایم. درحال حاضر سیاست اختصاص ارز یارانه‌ای به کالاهای اساسی نتوانسته در کنترل افزایش قیمت کالاهای اساسی خوب عمل کند.

وی ادامه داد: دولت هم این موضوع را تائید می‌کند.در جلسه آینده شورای هماهنگی سران قوه در این خصوص بحث خواهد شد و قرار است مکانیزم دیگری جایگزین ارز یارانه‌ای به کالاهای اساسی شود.

میرزایی با بیان اینکه پرداخت یارانه کالاهای اساسی به مردم قابل بررسی است، گفت: تعدادی از نمایندگان مجلس پیشنهاد کرده‌اند که دولت کالاهای اساسی را به وسیله ارز سامانه نیما وارد کند و یارانه‌ای که برای کالاهای اساسی اختصاص می‌داد را مستقیم به مردم دهد. این پشنهاد قابل بحث و بررسی است و می‌تواند قدرت خرید مردم را افزایش دهد.

وی در پایان تصریح کرد: با توجه به محدودیت منابع ارزی امیدواریم نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصمیم درستی در این خصوص بگیرند.

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: