۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۸
نعمتی، سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی:

مجلس کاهش بودجه معاونت علمی را بررسی خواهد کرد

نعمتی درخصوص کاهش ۳۷ درصدی بودجه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در لایحه بودجه ۹۸ گفت: مجلس شورای اسلامی این موضوع را قطعاً در کمیسیون‌های تخصصی بررسی خواهد کرد. احتمالا مجلس آن را تغییر می‌دهد و امیدواریم اصلاح شود.

به گزارش عیارآنلاین، به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ۲۷ دی ماه ۹۷ بود که مهدی سرکار، دبیر ستاد توسعه فناوری نانو خبر از کاهش بودجه ستاد نانو، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در لایحه بودجه سال ۹۸ داد. بودجه ستاد توسعه ویژه فناوری نانو در سال ۱۳۹۷ طبق بررسی‌ها معادل ۷۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بوده که در بودجه پیشنهادی برای سال ۱۳۹۸ به رقم ۴۸ میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان کاهش یافته است.

به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، کاهش بودجه معاونت علمی در شرایطی که بسیاری از حوزه‌ها در شرایط تحریمهای بین المللی کشور چشم به پیشرفت‌های این حوزه دارند، تنها باعث یاس و ناامیدی فعالان این حوزه می‌داند.

در همین راستا، بهروز نعمتی، سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا در خصوص کاهش ۳۷ درصدی بودجه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در لایحه بودجه ۹۸ گفت: بودجه معاونت علمی و فناوری در کمیته‌های تخصصی دولت بررسی شده و به مجلس آمده است؛ اینکه چرا به این میزان کاهش پیدا کرده، خود دولت باید پاسخگو باشد.

وی در ادامه افزود: مجلس شورای اسلامی این موضوع را قطعاً در کمیسیون‌های تخصصی بررسی خواهد کرد. احتمالا مجلس آن را تغییر می‌دهد و امیدواریم اصلاح شود.

در پایان لازم است ذکر شود که کل بودجه تخصیص یافته به حوزه فناوری نانو در کشور از سال ۱۳۸۵ تا سال ۱۳۹۶ کمتر از ۳۷۰ میلیارد تومان بوده است، حال آن که فروش محصولات شرکت های فناور نانو تنها در سال ۱۳۹۵ بالغ بر ۷۰۰ میلیارد تومان و این مبلغ برای سال ۱۳۹۶ بالغ بر یکهزار و ۳۷۳ میلیارد تومان بوده است.

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: