ابوترابی: وکلا تعرفه‌های قانونی حق الوکاله‌ها را رعایت نمی‌کنند

ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد و عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با اشاره به حق الوکاله های بالای دریافتی از مردم گفت: یکی از موضوعات مهم طرح اصلاح قانون وکالت که در مجلس مطرح است، بحث‌های مربوط به تعرفه حق الوکاله‌ها و افزایش ظرفیت آزمون وکالت است.

به گزارش عیارآنلاین، انحصاری بودن بازار وکالت  موجب به وجود آمدن حق‌الوکاله‌های نجومی وکلا شده است. در این راستا ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون شوراها  و امور داخلی کشور در گفتگو با …. گفت:در مورد تعرفه اعلامی وکالت در حال حاضر منصفانه و مناسب است. اما آنچه ما شاهد آن هستیم، وکلا اکثراً متأسفانه به تعرفه‌ی قانونی اکتفا نمی‌کنند. البته ممکن است برخی هم به این تعرفه ها بسنده کنند، اما آنچه ما اطلاع داریم عمدتا این تعرفه‌ها را رعایت نمی‌کنند و باقیمت‌های بسیار بالا کار می کنند.

ابوترابی افزود: البته در طرح اصلاح قانون وکالت که  در مجلس مطرح است یکی از موضوعات مهم آن بحث‌های مربوط به تعرفه حق الوکاله‌هاست.

عضو کمیسیون شوراها  و امور داخلی کشور در رابطه با افزایش ظرفیت تعداد پذیرفته‌شدگان آزمون وکالت گفت: در تمام ۲۱ ماده اصلاح قانون وکالت به موضوع افزایش ظرفیت پذیرفته‌شدگان پرداخته‌شده است. یکی از مهم‌ترین مفاد این طرح بحث افزاش ظرفیت آزمون وکالت است. اگر انحصار شکسته شود بازار رقابتی می‌شود و درنتیجه کاهش قیمت خواهیم داشت.

ابوترابی نماینده مردم نجف‌آباد در رابطه با فرار مالیاتی وکلا نیز گفت: ما شاهدیم وکلا و پزشکان به علت مشخص نبودن درآمدهایشان، فرار مالیاتی فوق‌العاده بالایی دارند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: