۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۴

کاهش ۴۰ درصدی بودجه معاونت علمی و ستاد نانو قابل قبول نیست

به گزارش عیارآنلاین، به نقل از خبرگزاری دانشجو، بودجه ستاد ویژه توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از ۷۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان سال ۹۷ به رقم ۴۸ میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان کاهش یافته است. به عبارتی، بودجه ۱۳۹۸ ستاد ویژه توسعه فناوری نانو نسبت به سال ۱۳۹۷ کاهش ۳۷ […]

به گزارش عیارآنلاین، به نقل از خبرگزاری دانشجو، بودجه ستاد ویژه توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از ۷۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان سال ۹۷ به رقم ۴۸ میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان کاهش یافته است. به عبارتی، بودجه ۱۳۹۸ ستاد ویژه توسعه فناوری نانو نسبت به سال ۱۳۹۷ کاهش ۳۷ درصدی داشته است. این موضوع با انتقادات بسیاری همراه بوده است.
در همین راستا، داود محمدی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفتگویی با خبرگزاری دانشجو درخصوص کاهش ۳۷ درصدی بودجه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در لایحه بودجه ۹۸ داشته است.
محمدی درخصوص کاهش بودجه معاونت علمی گفت: از دوستانی که عضو کمیسیون تلفیق هستند درخواست می‌کنیم کاهش بودجه معاونت علمی و ستاد نانو را مورد بررسی قرار دهند و در صورت امکان بودجه آن‌ها افزایش پیدا کند.
وی ادامه داد: مشکلات مالی و اقتصادی کشور دلیل قابل قبولی برای کاهش ۴۰ درصدی بودجه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیست.
نماینده مردم تهران با بیان اینکه بودجه معاونت علمی در مسیر توسعه شرکت‌های دانش بنیان هزینه می‌شود گفت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بودجه خود را به شرکت‌های دانش بنیان اختصاص می‌دهد و این موضوع برای کشور دارای اهمیت بالایی است.
وی در پایان تصریح کرد: هزینه‌های که در معاونت علمی صورت می‌گیرد، قطعاً قابل برگشت است و بسیاری از مشکلات علمی کشور را بر طرف می‌کند.

 

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: