۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۰
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با عیارآنلاین:

اکنون زمان ارزیابی موفقیت یا عدم موفقیت بورس نفت نیست/ عرضه نفت در بورس باید تداوم داشته باشد

محمداسکندری با اشاره به ضرورت تداوم عرضه نفت در بورس گفت: اکنون زمان ارزیابی موفقیت یا عدم موفقیت بورس نفت نیست. عرضه نفت در بورس باید تداوم داشته باشد. حتی ازکشورهای خارجی نیز به بنده مراجعه کرده‌ام تا از نحوه‌ی خرید نفت از بورس مطلع شوند فلذا در این عرصه امیدواری‌های جدیدی ایجاد شده است.

به گزارش عیارآنلاین، محمد اسکندری، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با این پایگاه خبری تحلیلی درباره عدم استقبال خریداران از عرضه سوم و چهارم نفت در بورس گفت: اکنون زمان خوبی برای ارزیابی موفقیت یا عدم موفقیت بورس نفت نیست. با این حال لازم به ذکر است که در حال حاضر بورس در مسیر موفقیت قرار گرفته و مهمترین دلیل آن هم همکاری خوب میان وزارت نفت و سازمان بورس است که نشان می دهد اراده جدی برای این کار وجود دارد.

تداوم عرضه نباید به شرایط تحریم منوط شود

وی در ادامه افزود: علاوه بر این، پیگیری رسانه‌ها و مجلس هم در این مساله موثر است. لذا اگر دستگاه‏های نظارتی هم این زمینه هماهنگ‏‌تر شوند و موضوع را پیگیری کنند، کار بهتر هم خواهد شد. بر این اساس ارزیابی را باید دست کم یک سال پس از استمرار عرضه ها ارائه داد. نکته مهم آنکه تداوم عرضه نباید به شرایط تحریم منوط شود؛ زیرا این مسئله می تواند آسیب بزرگی به همراه داشته باشد.

اسکندری همچنین اظهار داشت: نباید در این مسیر به هیچ وجه سنگ اندازی شود. اینکه بیاییم و نفت را در یک سازوکار موازی با بورس و در یک اتاق دربسته بفروشیم در واقع این نوید را به فعالان این حوزه داده‌ایم که به جای خرید نفت در سازوکار رقابتی و شفاف بیایید و نفت را در اتاق تاریک بخرید. برای تکامل عرضه نفت در بورس باید موانع زیادی را از پیش رو برداریم و ریزه‌کاری های لازم را انجام دهیم.

این کارشناس بازار سرمایه در پایان خاطرنشان کرد: این کار می‌تواند تجارت نفت ما را بهبود بخشد. حتی ازکشورهای خارجی نیز به بنده مراجعه کرده‌اند تا از نحوه‌ی خرید نفت از بورس مطلع شوند فلذا در این عرصه امیدواری‌های جدیدی ایجاد شده است. باید این هشدار را به متولیان فروش نفت داد که در صورت رفع تحریم‌ها و بازگشت به شرایط عادی این موضوع را متوقف نکنند.

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: