نشست تخصصی اختلال نقش حاکمیت و نظام‌های صنفی در مرکز همایش‌های صداوسیما برگزار می‌گردد.

نشستی تخصصی برای درمان تعارض منافع

روز یکشنبه مورخ ۱۴بهمن‌ماه در دومین کنفرانس حکمرانی و سیاست‌گذاری عمومی شریف در محل همایش‌های صداوسیما نشست تخصصی‌ای تحت عنوان اختلال نقش حاکمیت و نظام‌های صنفی با بررسی چالش تعارض منافع در نظام سلامت و نظام وکالت در مرکز همایش‌های صداوسیما برگزار می‌گردد.

به گزارش پایگاه خبری عیار آنلاین، ساعت ۱۳:۳۰ الی ۱۵ روز یکشنبه مورخ ۱۴ بهمن‌ماه نشست تخصصی‌ای تحت عنوان اختلال نقش حاکمیت و نظام‌های صنفی با بررسی چالش تعارض منافع در نظام سلامت و نظام وکالت در مرکز همایش‌های صداوسیما برگزار می‌گردد.

هدف از این نشست بررسی تخصصی تعارض منافع در حرفه وکالت و نظام سلامت است. از دیگر اهداف این نشست بررسی بازار ارائه خدمات حقوقی و مشکلات این بازار است.

سخنرانان این نشست تخصصی، آقایان محمدحسن طریقت منفرد وزیر اسبق بهداشت،درمان و آموزش پزشکی، محمدمهدی توکلی وکیل پایه‌یک دادگستری مرکز و سید علی روحانی مدیر دفتر اقتصادی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی هستند.

از مشکلات عمده‌ی بازار وکالت، حق‌الوکاله‌های نجومی وکلاست که عامل اصلی بی‌میلی مردم در مراجعه به وکیل است.

از یک‌سو طبق گزاره‌های خبری و مطالعات کارشناسان این حوزه، ریشه‌ی حق‌الوکاله‌های نجومی، به کمبود وکیل در کشور بازمی‌گردد. طبق آمار میانگین جهانی، به ازای هر ۱۰۰هزار نفر ۲۴۰ وکیل وجود دارد این در حالی است که در ایران به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر تنها ۷۴ وکیل موجود است. از سوی دیگر در رابطه با کمبود وکیل در کشور، یحیی کمالی پور نایب‌رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس نیز گفت: ما در کشور با کمبود وکیل روبرو هستم و این تعداد از وکیل بنا بر نیازهای جامعه نیست. بنابراین آمارها و اظهارات  حاکی از این است که ما در کشور با کمبود وکیل مواجه هستیم.

امید می‌رود در این جلسه، به بررسی «طرح جامع آموزش و پذیرش وکالت» که تنها راه اصلاح و درمان نظام موجود در بازارر ارائه خدمات حقوقی و نظام سلامت است، نیز پرداخته شود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: