۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۸
نماینده مجلس شورای اسلامی در گفتگو با عیارآنلاین:

عرضه نفت خام در بورس انرژی ادامه خواهد یافت

محمدرضا عارف گفت: در فاز آزمایشی یک میلیون بشکه نفت خام سبک به صورت دلاری به بخش خصوصی فروخته شده است و جهت تسهیل شرایط برای استقبال بیشتر شرکت‌های داخلی و خارجی قرار است به شکل ریالی هم انجام شود .

به گزارش عیارآنلاین، پس از موفقیت فاز آزمایشی عرضه نفت در بورس و فروش یک میلیون بشکه نفت خام سبک ایران در بورس انرژی، عرضه نفت با تعویقی یک و نیم ماهه مواجه شده است. در این بین اکثر کارشناسان و صاحب‌نظران حوزه انرژی معتقدند که عرضه نفت در بورس باید به صورت منظم و پایدار انجام شود تا بخش خصوصی به بازار ایجاد شده اطمینان پیدا کرده و سرمایه خود را وارد این بخش کند.

در این راستا محمدرضا عارف، نماینده مجلس دهم شورای اسلامی در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی عیارآنلاین درباره وضعیت عرضه نفت در بورس گفت: با آقای زنگنه جلسه داشتیم و ایشان اشاره داشت که یکی از راه های فروش نفت عرضه آن در بورس و استفاده از توانمندی بخش خصوصی در صادرات نفت است.

وی در ادامه اظهار داشت: در فاز آزمایشی یک میلیون بشکه نفت خام سبک به صورت دلاری به بخش خصوصی فروخته شده است و جهت تسهیل شرایط برای استقبال بیشتر شرکت‌های داخلی و خارجی قرار است به شکل ریالی هم انجام شود و این به نظر من یک اقدام خوب است.

عارف همچنین خاطرنشان کرد: ما دنبال خریدارانی می گردیم که تجربه و تخصص کافی برای دور زدن تحریم‌ها و فروش نفت را داشته باشند و اینکه نفت را با مکانیسمی مشخصی و در چارچوب قانون بتوان فروخت، کار خوبی است و بورس انرژی نیز یکی از این مکانیسم ها محسوب می شود.

نماینده مردم تهران در پایان با اشاره به ضرورت بررسی دقیق این راهکار ضدتحریمی اظهار داشت: نفت باید عرضه شود و سپس ارزیابی گردد که اگر حرکت موفقی بود قطعا ادامه خواهد یافت.

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: