رئیس کمیته حمل‌ونقل مجلس در گفتگو با عیارآنلاین:

راه‌اندازی نکردن صنعت بانکرینگ دریایی هیچ توجیهی ندارد

علوی درخصوص عدم توسعه صنعت بانکرینگ در ایران گفت: هیچ توجیهی برای عدم راه‌اندازی صنعت بانکرینگ در ایران وجود ندارد. سواحل خلیج فارس فرصت بی نظیری برای توسعه این صنعت در کشور است. به اعتقاد ما سهل انگاری مسئولین، دلیل کم توجهی به موضوع بانکرینگ دریایی بوده است. در همین راستا، اعتراض خودمان را به مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گوش‌زد خواهیم کرد.

سید احسن علوی، رئیس کمیته حمل‌ونقل مجلس شورای اسلامی در گفتگو با پایگاه خبری-تحلیلی عیارآنلاین، درخصوص عدم توسعه صنعت بانکرینگ ( سوخت رسانی به کشتی) در کشور گفت: هیچ توجیهی برای عدم راه‌اندازی صنعت بانکرینگ در ایران وجود ندارد. سواحل خلیج فارس فرصت بی نظیری برای توسعه این صنعت در کشور است.

وی ادامه داد: توسعه صنعت بانکرینگ پیچیدگی خاصی ندارد. طبق بررسی‌های صورت گرفته این صنعت می‌تواند زمینه‌ساز سود و درآمد سرشاری برای کشور باشد.

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه توسعه صنعت بانکرینگ ازجمله الویت‌های دولت باید باشد گفت: همان طور که در کشور زمینه برای سوخت‌گیری هواپیما فراهم شده است، این توانایی وجود دارد در توسعه صنعت بانکرینگ هم پیشتاز باشیم.

وی ادامه داد: به اعتقاد ما سهل انگاری مسئولین، دلیل کم توجهی به موضوع بانکرینگ دریایی بوده است. در همین راستا، اعتراض خودمان را به مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گوش‌زد خواهیم کرد.

علوی در پایان تصریح کرد: درحال حاضر کشورهای پیشرو منطقه در حوزه بانکرینگ مثل امارات ( بندر فجیره) ماده اولیه سوخت کشتی را از ایران خریداری می‌کنند. به عبارتی علی رغم وجود ظرفیت‌های فراوان در این حوزه نتوانسته‌ایم بازار منطقه را بدست آوریم.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: