۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۳
تلاش روسیه برای خودکفایی در تولید ماشین‌آلات کشاورزی

حمایت دو میلیارد روبلی روسیه برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی

دولت روسیه در راستای افزایش بهره‌وری تولیدات کشاورزی و نیز بی‌نیازی از واردات ادوات کشاورزی خود قصد دارد برای توسعه مکانیزاسیون حمایت دو میلیارد روبلی را از این بخش به عمل آورد.

به گزارش عیار آنلاین و به نقل از خبرگزاری راشا نیوز تودی، دیمیتری پاتروشف، وزیر کشاورزی روسیه  روز چهارشنبه در نشست خبری خود اعلام کرد این وزارتخانه در سال ۲۰۱۹ نیز به مانند سال‌های قبل به حمایت‌های گسترده خود از توسعه مکانیزاسیون کشاورزی ادامه خواهد داد.

افزایش بودجه تولید مکانیزاسیون کشاورزی جهت تأمین امنیت غذایی

پاتروشف، وزیر کشاورزی روسیه گفت: «با توجه به اختصاص بودجه دو میلیارد روبلی این وزارتخانه برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی و حمایت از تولیدکنندگان آن قصد داریم با آلسیو واسیلویچ، معاون نخست‌وزیر جلسه‌ای تشکیل داده و از او تقاضا کنیم بودجه این امر را باز هم افزایش دهد».

افزون بر این  به گفته پاتروشف ، وزارت کشاورزی در حال بررسی فرصت‌ها و راه‌های دیگر برای حمایت از تولیدکنندگان مکانیزاسیون کشاورزی و به‌تبع آن حمایت از کشاورزی و تأمین امنیت غذایی است.

وزیر کشاورزی روسیه افزود: «از این طریق(حمایت از تولیدکنندگان) ما درصدد هستیم از تولیدکنندگان مکانیزاسیون کشاورزی تخفیف‌هایی برای مصرف‌کنندگان و خریداران این ماشین‌آلات دریافت کنیم».

پاتروشف ادامه داد: «این اقدام نه‌تنها به فروش مکانیزاسیون کشاورزی کمک نمی‌کند بلکه سهم زیادی در نوسازی و مدرن کردن این ناوگان دارد، چراکه عوارض واردات این تجهیزات خارجی همیشه در حال افزایش است».

حمایت روسیه از تولیدکنندگان مکانیزاسیون کشاورزی با هدف قطع واردات

پاتروشف افزود: «به بیان ساده‌تر می‌توان گفت وزارت کشاورزی روسیه به‌اندازه کافی قاطع است و می‌خواهد کالاها و محصولات داخلی(ازجمله مکانیزاسیون کشاورزی) را جایگزین مدل‌های وارداتی کرده و از میزان وابستگی کاسته و در این زمینه خودکفا باشد».

وزیر کشاورزی روسیه اذعان کرد: «وزارت کشاورزی وظیفه تأمین امنیت غذایی را به عهده دارد، همچنین تا زمانی که بازار محصولات کشاورزی و غذایی‌مان پایدار است ما بر این امر اصرار می‌ورزیم تا همه نیازمندی‌های این بخش توسط شرکت‌های داخلی تولید شوند».

وی گفت: «ما دیروز با تولیدکنندگان مکانیزاسیون کشاورزی توافق کردیم که  با یکدیگر همکاری خواهیم کرد تا ببینیم در برنامه جایگزینی واردات و داخلی سازی به کجا رسیده‌ایم تا تجهیزات موردنیاز که تولید نشده‌اند را خریداری کنیم».

چندی قبل‌تر نیز پاتروشف گفته بود که وزارت کشاورزی همراه با وزارت صنایع تمام تلاش خود را خواهند کرد که به یاری تولیدکنندگان ماشین‌آلات کشاورزی بشتابند و با اتخاذ رویکردهای ازجمله اعطای سوخت و گریس ارزان‌قیمت و مقرون‌به‌صرفه در تکاپو برای تحقق این امر هستند.

*****

لینک مرجع خبر:

The Ministry of agriculture allows for the growth of support for agricultural machinery manufacturers

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: