حمایت‌های دولت فرانسه برای جلوگیری از آسیب بازار محصولات کشاورزان

دولت فرانسه پس از بر عهده گرفتن ریاست کشورهای عضو گروه G20، به دنبال ابتکار عمل برای گسترش بازار محصولات کشاورزی خود در این کشورهاست.

به گزارش عیارآنلاین، در سال ۲۰۱۰ نیکولا سارکوزی، رئیس‌جمهور وقت فرانسه، طرح ۸۰۰ میلیون یورو وام کمک‌هزینه‌ای را برای کشاورزان تحت تأثیر بحران مالی فرانسه اعلام کرد که درمجموع ارزش بسته کمکی کشاورزی را به ۱.۸ میلیارد یورو رساند.

سارکوزی در نمایشگاه کشاورزی پاریس در یک جلسه با اتحادیه‌های کشاورزان گفت: «پول نقد به شما این امکان را می‌دهد تا از بحران مالی عبور کنید. من برای بخش کشاورزی فرانسه؛ که بخش استراتژیک و کلیدی است؛ تمام تلاش خود را خواهم کرد تا از بحران مالی موجود عبور کند».

سارکوزی پیش‌ازاین اعلام کرده بود که یک میلیارد یورو برای کمک به کشاورزان مختلف که درآمدشان در سال گذشته به یک‌سوم کاهش یافته است، در نظر گرفته است. براثر بحران‌های مالی، درآمد کشاورزان لبنیات نیز به نصف کاهش یافته است.

رئیس‌جمهور فرانسه اعلام کرد ۱۰۰ میلیون یورو دیگر برای کمک به کشاورزان ورشکسته تخصیص داده است.

وی افزود متعهد می‌شود که تلاش کند تا وضعیت بازار برای کشاورزان بهتر شود: « از ماه نوامبر فرانسه ریاست G20 را بر عهده خواهد داشت. ما ابتکار عمل را برای گسترش مناسب بازارمان برای کالاهای کشاورزی اصلی در دست خواهیم داشت».

وی افزود : «کشاورز یک کارآفرین است و باید کاری کنیم که کشاورزان قدرت تنظیم قیمت‌ها را داشته باشند نه آنکه در نوسانات متضرر شود و به کمک‌هزینه‌های مالی وابسته باشد».

********

 

لینک مرجع خبر:

France24

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: