۱۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۰۸
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

علت مشکلات کشور FATF نیست

احمد بیگدلی پیرامون تصویب لوایح مربوط به FATF در مجلس گفت: من اعتقادم این است، تصویب FATF ما را در حوزه¬ی سیاست خارجی مثل برجام نجات نخواهد داد. زیرا علت مشکلات ما برجام یا FATF نیست.

به گزارش عیارآنلاین، احمد بیگدلی عضو کمیسون اجتماعی مجلس پیرامون تاثیر FATF بر کاهش نرخ ارز گفت: اگر ما بخواهیم وضعیت امروز را تحلیل کنیم، از دو منظر باید نکاتی را مد نظر بگیریم یکی امور داخلی و یکی امور خارجی در حوزه­ی داخل با سوء مدیریت رو به رو هستیم و در حوزه­ی سیاست خارجه با فقدان ارتباطات مؤثر بین­المللی.

نماینده مردم خدابنده پیرامون پیوستن به معاهدات بین‌المللی گفت: معمولاً پیوستن به معاهدات بین‌المللی برای کشورها مهم است و به نوعی هماهنگ شدن با جامعه­ی جهانی است. البته هر کشوری بر اساس مصالح ملی و منافع ملی خودش عمل می­کند و این تأثیر دارد ولی ما بایستی در تصویب و تدوین این لوایح سیاست­های کلی نظام و منویات مقام معظم رهبری را در نظر داشته باشیم.

وی در ادامه به نگاه‌های مختلف پیرامون تصویب FATF پرداخت و گفت: ما از این دو منظر می‌توانیم به لوایح مربوط به FATF نگاه کنیم. یک منظر این است که اساساً لوایح چهار گانه به FATF را اصلاً تصویب نکنیم. تأیید هم نکنیم. نه مجلس تصویب کند و نه شورای نگهبان تأیید کند. ببینیم آثار آن چیست.

بیگدلی بیان داشت: نگاه دوم این است که اگر حاکمیت و نظام به این نتیجه رسید که ما FATF را تصویب کنیم، آثار و نتایجی آن را باید در نظر بگیریم، آثار و نتایج آن در هر دو کاملاً متفاوت است.

عضو کمیسیون اجتماعی پیرامون تکرار تجربه برجام اینبار در مسئله FATF گفت: من اعتقادم این است، برجام را به بهانه حل مشکلات کشور در حوزه سیاست خارجی تصویب کردیم اما متأسفانه این مشکلات با برجام حل نشد. در بحث FATF نیز حتی تصویب FATF ما را در حوزه­ی سیاست خارجی مثل برجام نجات نخواهد داد. زیرا علت مشکلات ما برجام یا FATF نیست.

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: