۲۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۱

حمایت از کشاورزان جوان، چشم‌انداز پیشرفت صنعت کشاورزی انگلیس

در پی انتشار آمارهای پراکندگی سنی در بین کشاورزان استان ولزِ انگلیس، یکی از برنامه‌های ثابت مسئولین این کشور اجرای طرح‌های حمایتی و تشویق ورود نسل جوان در این حرفه شده است که بخش‌هایی از برنامه‌های حمایتی استان ولز در این نوشتار مرور می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین، به نقل از  سایت خبری BBC انگلیس کشاورزان جوان استان ولز انگلستان در کنار وزرای دولت برای کمک به توسعه طرح‌های آینده کشاورزی تلاش می‌کنند. آن‌ها به سیاستمداران و مقامات ارشد اجرایی انگلیس دسترسی مستقیم دارند. هم‌زمان طرح کمک‌هزینه شش میلیون پوندی برای توسعه مهارت‌های جوانان و تازه‌واردان کشاورزی تصویب ‌شده است.

آخرین آمارهای دولتی نشان می‌دهد که نیروی کار کشاورزی در حال پیر شدن است. به‌طور متوسط سن یک کشاورز ​​صاحب مزرعه در ولز بیش از ۶۰ سال است و تنها ۳٪ از کشاورزان ولز زیر ۳۵ سال سن دارند. اتحادیه‌های کشاورزی خواستار برنامه عملی مناسب در رابطه با کشاورزان جوان شده بودند و اعلام کرده‌اند: « اگر خون تازه در رگ‌های کشاورزی دمیده نشود این صنعت افول خواهد کرد».

نمودار :  دسته‌بندی سنی کشاورزان استان ولز انگلیس- عمده کشاورزان بالای ۵۵ سال سن دارند

لسلی گریفیتس[۱]، وزیر امور روستایی، اظهار کرد که راه‌اندازی یک اتحادیه جدید و سرمایه‌گذاری روی «اتحادیه کشاورزان ولز» (FUW) از برنامه‌های جدید دولت است. او همچنین تأکید کرد که حمایت از نسل بعدی یکی از اولویت‌های اصلی برنامه آن‌ها است. گریفیتس ادامه داد : «هر دو طرح بیان شده در کنار حمایت گسترده دولت ولز برای کشاورزان جوان و دیگر تازه‌واردان مانند کشاورزان طرح «پیوند کشاورزی[۲]» یا «کمک‌هزینه کسب‌وکارهای کشاورزی[۳]»، برنامه عملی ما در آینده است».  وی افزود : «درحالی‌که بسیاری بر این باورند مشکلاتی در صنعت کشاورزی ولز وجود دارد، من معتقد هستم که فرصت‌های بسیاری برای ایجاد یک صنعت سودآور و انعطاف‌پذیر در استان ولز وجود دارد که به‌کارگیری آن‌ها می‌تواند آینده‌ای روشن برای نسل‌های بعدی به ارمغان آورد».

از دیگر سو، از ماه آوریل امکان دریافت تسهیلات برای افرادی که به دنبال تأسیس یک کسب‌وکار جدید یا توسعه کسب‌وکار خود در حوزه کشاورزی هستند فراهم خواهد شد. این وام به افرادی تعلق می‌گیرد که برنامه‌ای مناسب برای تغییر در صنعت کشاورزی داشته باشند.

هم‌زمان، انجمن کشاورزان جوانان، امکان انتقال مستقیم دیدگاه‌های کشاورزان جوان به وزرا و مقامات ارشد و همچنین به نهادهای صنعتی را فراهم می‌کند. انتظار می‌رود که حضور مربیان توانمند در کنار کشاورزان جوان به پرورش شایسته و مناسب رهبران آینده کشاورزی بیانجامد.

گلیان رابرتز[۴]، رئیس انجمن کشاورزان ولز اظهار داشت: «ما به کشاورزان جوانان احتیاج داریم. آن‌ها نوآوری و ایده‌های جدید را در صنعت بکار می‌گیرند و انرژی مضاعفی به صنعت می‌دهند. و همچنین در زمینه طرح  برگزیت (خروج انگلستان از اتحادیه اروپا) و تغییرات سیاسی آینده، این نسل جوان است که بیشتر مایل به تغییر و نگاه نو به پتانسیل‌های استان است».

**********

پی نوشت:

لینک مرجع خبر

سایت خبری بی بی سی بخش انگلستان

[۱] Lesley Griffiths

[۲] Farming Connect

[۳] Farm Business Grant

[۴] Glyn Roberts

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: