با پذیرش برگزیت توسط انگلیس:

اسکاتلند یارانه‌های حمایتی کشاورزی خود را افزایش می‌دهد

اسکاتلند در اثر خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا متأثر شده و در حال تدارک سیاست‌هایی است تا با پرداخت یارانه‌های گوناگون از متضرر شدن کشاورزان خود جلوگیری کند. بریتانیا نیز سیاست‌های حمایتی در مورد اسکاتلند ندارد و لذا نمایندگان پارلمان اسکاتلند از سیاست‌های غیر شفاف دولت مرکزی (بریتانیا) ناراضی هستند.

به گزارش عیار آنلاین به نقل از سایت خبری Pressandjournal.co.uk فرگوس اوینگ[۱]، معاون اقتصاد روستایی وزارت کشاورزی اسکاتلند، برنامه‌های دولت در رابطه با سیاست‌های مشترک کشاورزی اروپا را در پارلمان اسکاتلند اعلام کرد. او در این جلسه اعلام کرد: « من به پارلمان توصیه می‌کنم تا راهکار ما برای تسهیل حمایت از سیستم پرداختی به کشاورزان را که از ۲۰۲۲ آغاز خواهد شد جدی بگیرند. این برنامه داخلی بوده اما همکاری‌ها و سرمایه‌گذاری‌های بین‌المللی  قابل انجام است. درواقع هدف ما خدمت به کشاورزان جوانی است که آینده این کشور خواهند بود».

آقای اوینگ، همچنین درخواست به دولت بریتانیا برای تجدید موضوع افزایش همگرایی برای طولانی‌مدت را ارائه داد. این موضوع درواقع سرپوشی است برای حمایت‌های اتحادیه اروپا از بریتانیا تا یارانه‌های اسکاتلند به ازای هر هکتار زمین کشاورزی را بیشتر نماید. زمین‌داران اسکاتلند مدت‌ها است که نسبت به توزیع حمایت‌های ناعادلانه بریتانیا و میزان هزینه‌ای که اسکاتلند می‌پردازد معترض هستند. درواقع برای جبران خسارات ناشی از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا میزان یارانه کشاورزان اسکاتلند باید به حالت گذشته برگردد.

اسکاتلند کمترین یارانه پرداختی را به کشاورزان در میان اتحادیه اروپا دارد و  ۱۶۰ میلیون یورو پرداختی به این کشور باید برای یارانه‌های کشاورزی در نظر گرفته شود.

وزیر محافظه‌کار اسکاتلند، دونالد کامرون، دولت را به عدم شفافیت نسبت به رفتار با کشاورزان و سیاست‌های مربوطه متهم کرد. و از همین رو دولت را به عدم شفافیت و موفقیت در سیاست‌های اجرایی متهم نمود.

او اظهار کرد که در رابطه با حمایت‌های کشاورزی نمی‌توان سیاست عدم شفافیت را در پیش گرفت و نمی‌توان پشت سیاست‌های بریتانیا قرار گرفت.

[۱] Fergus Ewing

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: