امشب در رادیو اقتصاد مطرح می‌شود

اثر اعتبار معاملات عادی بر پیش فروش چندباره ساختمان‌ها

شکل‌گیری معاملات معارض یا همان فروش یک ملک به چند نفر که به دلیل اعتبار معاملات عادی امکان‌پذیر شده است، در قراردادهای پیش‌فروش ساختمان به دلیل کامل نبودن واحد مسکونی شدت می‌یابد.

به گزارش عیار آنلاین، امشب در رادیو اقتصاد بررسی اعتبار اسناد عادی مورد بحث و  گفتگو قرار می‌گیرد. موضوع این برنامه رهیافت “اثر اعتبار معاملات عادی بر پیش فروش چندباره ساختمان‌ها” امشب ساعت ۸  موج FM  ردیف ۹۸.
پیش خرید ساختمان در کشور ما عموماً به صورت معامله عادی (غیررسمی) انجام می‌شود. از آن‌جایی که معاملات عادی ملک و زمین، تحت نظارت سیستم ثبت املاک انجام نمی‌شود، کلاهبرداران به راحتی می‌توانند یک ملک را به چند نفر بفروشند زیرا در معاملات رسمی، به محض اینکه معامله در سامانه ثبت آنی دفاتر اسناد رسمی ثبت می‌شود، مالکیت ملک یا زمین از فرد الف به فرد ب منتقل می‌شود و فرد الف نمی‌تواند آن ملک را مجدداً به شخص دیگری بفروشد اما در معاملات غیر رسمی یا اصطلاحاً عادی، این سازوکار وجود ندارد و فروشنده‌ی کلاهبردار می‌تواند یک ملک را هزاران بار در قالب یک سند عادی (مانند بیعنامه یا قولنامه) به اشخاص متعددی بفروشد. شکل‌گیری معاملات معارض یا همان فروش یک ملک به چند نفر که به دلیل اعتبار معاملات عادی امکان‌پذیر شده است، در قراردادهای پیش‌فروش ساختمان به دلیل کامل نبودن واحد مسکونی شدت می‌یابد.

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: