عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در گفتگو با عیارآنلاین مطرح کرد:

افزایش نیافتن قیمت خرید تضمینی؛ عامل اصلی قاچاق گندم

اکبری درخصوص قاچاق گندم به کشورهای همسایه گفت: عدم افزایش قیمت گندم به همراه تاخیر در اعلام و پرداخت با تاخیر مطالبات گندم کاران به همراه نوسانات ارزی زمینه‌های قاچاق گندم را به وجود آورده‌اند. برای ایجاد تعادل در عرضه و تقاضا و جلوگیری از انحراف در نظام توزیع آن باید نسب به افزایش قیمت خرید تضمینی گندم اقداماتی صورت گیرد.

علی اکبری، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با پایگاه خبری-تحلیلی عیارآنلاین، پیرامون قاچاق گندم به کشورهای همسایه گفت: در دو سال گذشته کمیسیون کشاورزی مجلس مکاتبات فراوانی با آقای رئیس جمهور، مبنی بر افزایش قیمت خرید تضمینی گندم  داشته و این نکته را یادآور شده است که شهریور هرسال دولت مکلف است قیمت خرید تضمینی گندم را اعلام کند.

وی ادامه داد: تذکر، تحقیق و تفحص، استیضاح و اعمال ماده ۲۳۶ آئین نامه داخلی ابزارهای نظارتی مجلس هستند که از تمام آن‌ها درخصوص کوتاهی دولت در خرید تضمینی گندم استفاده کرده‌ایم.

نماینده مردم خراسان شمالی در خصوص قاچاق گندم به کشورهای همسایه گفت: عدم افزایش قیمت گندم به همراه تاخیر در اعلام و پرداخت با تاخیر مطالبات گندم کاران به همراه نوسانات ارزی زمینه‌های قاچاق گندم را به وجود آورده‌اند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه قیمت فروش فعلی گندم برای کشاورزان مقرون بصرفه نیست گفت: برای ایجاد تعادل در عرضه و تقاضا و جلوگیری از انحراف در نظام توزیع آن باید نسب به افزایش قیمت خرید تضمینی گندم اقداماتی صورت گیرد.

وی ادامه داد: ولی متاسفانه به این دلیل که اقدامی از سوی دولت برای این موضوع  نشده است کشاورزان مجبور می‌شوند برای تامین نقدینگی، گندم خود را به دلال‌ها بفروشند که نتیجه آن قاچاق به کشورهای همسایه می‌شود.

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: