۲۰ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۹
ژاپن با آموزش افراد کم‌درآمد آن‌ها را وارد حرفه کشاورزی می‌کند

حمایت یارانه‌ای ژاپن برای تأمین نیروی کار واحدهای زراعی

دولت ژاپن با راه‌اندازی سیستم یارانه‌ای جدید، نیروی کار خود را به سمت کشاورزی سوق داده و کشاورزان را تشویق به استخدام نیروهای آموزش دیده می‌کند و در این مسیر کشاورزی نوین را نیز گسترش می‌دهد.

به گزارش عیارآنلاین، به نقل از خبرگزاری ملی ژاپن Mainichi.jp The وزارت کشاورزی، جنگل‌کاری و ماهیگیری ژاپن[۱] برای تأسیس امکانات و تأمین هزینه برنامه­‌های آموزشی در شغل­‌های کشاورزی به کسانی که تجربه کاری نداشته و قدرت مالی لازم برای آموزش خود را ندارند یارانه می‌­دهد تا وارد حرفه کشاورزی و صنایع مربوطه شوند و بدین طریق نیازهای دولت ژاپن به نیروی کار کشاورزی را نیز تأمین می‌­کند.

زراعت شغلی است که آموزش آن سهل بوده و به‌راحتی قابل‌گسترش است تا شهروندانی که در یافتن شغل ناتوان هستند مشغول به این کار شوند. وزارت کشاورزی ژاپن برنامه آموزشی ویژه‌ای را برای افراد فقیری که تجربه کاری کمی دارند راه‌­اندازی کرده است. با اینکه کشاورزان باید امکانات لازم برای آموزش را خودشان فراهم کنند ولی دولت از طریق ارائه یارانه مالی هزینه­‌های مربوطه را پوشش خواهد داد.

درواقع وزارت کشاورزی ژاپن سیستم یارانه‌­ای جدیدی برای کشاورزان توسعه داده تا بتوانند نیروی کار بیشتری را جذب کنند و از سوی دیگر امکاناتی را برای افراد ناتوان ایجاد نمایند. این کمک مالی دولتی برای ایجاد و نگه­داری مزارع، جایگاه­‌های کار و دیگر امکانات آموزشی موردنیاز برای افزایش تولید محصولات زراعی و فرایندهای مربوطه به کار خواهد رفت.

******

لینک خبر مربوطه:

https://mainichi.jp/english/articles/20180909/p2a/00m/0na/011000c

[۱]  Ministry of Agriculture, Forestry and Fisheries

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: