عضو کمیسیون انرژی مجلس در پاسخ به عیارآنلاین:

عرضه نفت در بورس راهکاری برای مقابله با تحریم

عبدالحمید خدری در مورد عرضه نفت در بورس گفت: در بحث تحریم نفتی که از آبان ماه شروع می شود چند راهکار در کمیسیون انرژی برای خروج از این بحران ارائه شده است. یکی از راهکارها بحثی عرضه نفت در بورس است.

به گزارش عیارآنلاین، مطرح شدن عرضه نفت در بورس و مشارکت بخش خصوصی در صادرات نفت به عنوان یکی از راهکارهای مقابله با تحریم‌های نفتی، واکنش‌های متفاوتی را از سوی مسئولین و کارشناسان این حوزه به همراه داشت. در این میان اعضای کمیسیون انرژی مجلس معتقدند که پیاده سازی این روش میتواند تا حد مطلوبی مانع افت میزان صادرات نفت کشور شود.

در این راستا عبدالحمید خدری، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی عیارآنلاین در مورد عرضه نفت در بورس گفت: در بحث تحریم نفتی که از آبان ماه شروع می شود چند راهکار در کمیسیون انرژی برای خروج از این بحران ارائه شده است. یکی از راهکارها بحثی عرضه نفت در بورس است که ممکن است با ارائه تخفیفاتی به بخش خصوصی نیز همراه باشد.

وی در ادامه افزود: قرار است در کمیسیون کمیته ای برای فروش نفت تشکیل دهیم که زنگنه نیز در آن حضور یابد تا از این طریق منافع کشور  تامین شود.

خدری همچنین خاطر نشان کرد: زنگنه هم پیشنهاد تشکیل ستادی متشکل از همه قوا برای این مساله داده است تا فردا کسی بابت میزان و قیمت فروش نفت متهم نشود.

خدری در پاسخ به این سوال که آیا پیش از این در مجلس کمیته فروش نفت داشته ایم اظهار داشت: ما تا قبل ازاین کمیته ای تحت چنین عنوانی نداشته ایم.

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: