عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفتگو با عیارآنلاین عنوان کرد:

عرضه نفت در بورس ابتکاری جدید برای مواجهه با تحریم‌های نفتی

مهرداد بائوج لاهوتی با اشاره به ضرورت تنوع‌سازی روش‌های فروش نفت کشور گفت: عرضه نفت در بورس ابتکار جدیدی برای دور زدن تحریم های نفتی است که می­تواند در این شرایط کمک کند و میزان فشار­های ناشی از تحریم‌ها را کاهش دهد.

به گزارش عیارآنلاین، پس از طرح موضوع عرضه نفت در بورس و مشارکت بخش خصوصی در صادرات نفت کشور به عنوان یکی از راهکارهای مقابله با تحریم‌های نفتی، واکنش‌ها پیرامون بررسی ابعاد مختلف این موضوع آغاز شد. در این بین نمایندگان مجلس با اشاره به ضرورت تنوع بخشی راه‌های فروش نفت، استفاده از توانمندی شرکت های خصوصی را یکی از ظرفیت های موجود برای دور زدن تحریم های نفتی برشمردند.

در این راستا مهرداد بائوج لاهوتی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی عیارآنلاین با اشاره به کاهش میزان صادرات نفت کشور در ماه های اخیر در مورد ضرورت مشارکت بخش خصوصی در سازوکار صادرات نفت گفت: باید توجه داشت که با بازگشت تحریم‌های نفتی در نهایت فروش ما دارد کاهش پیدا می­‌کند و با توجه به تجربیاتی که ما در گذشته داریم، بخش خصوصی می‌­تواند در صادرات نفت کشور ورود کند و نفت ما را عرضه کند که مشارکت بخش خصوصی میتواند صورت مسئله تحریم ها را تغییر دهد.

وی در ادامه با اشاره انعطاف پذیری بخش خصوصی برای دور زدن تحریم های نفتی و فروش نفت اظهار داشت: یک بخش خصوصی می­تواند از طریق سازوکار بورس نفت را خریداری کند و بعد خودش به هر شکلی که می­تواند به فروش برساند.

لاهوتی با تاکید بر ضرورت بهره گیری از تمامی راهکارهای موجود برای خنثی سازی تحریم های نفتی، در مورد راهکار عرضه نفت در بورس گفت: به نظر من عرضه نفت در بورس ابتکار جدیدی برای دور زدن تحریم های نفتی است که می­تواند در این شرایط کمک کند و میزان فشار­های ناشی از تحریم‌ها را کاهش دهد.

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: