۷ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۶
نماینده مردم تهران در گفتگو با عیارآنلاین:

اخذ حق بیمه قرارداد از واحدهای تولیدی و کارگاهی غلط است

محجوب پیرامون موانع ایجاد شده در محیط کسب‌وکار به دلیل دریافت حق بیمه قراردادها گفت: امروزه ماده ۴۱ قانون تامین اجتماعی مشکلاتی را برای کسب وکارها به وجود آورده است. بنده از طرفداران افزایش درآمد سازمان تامین اجتماعی هستم ولی نه از هر طریقی. پیشنهاد ما دریافت حق بیمه قراردادها از مشاغل پیمانکاری ساختمانی بود. روش کنونی مبنی بر دریافت حق بیمه از واحدهای تولیدی و کارگاهی غلط است.

به گزارش عیارآنلاین، در سال‌های گذشته یکی از موانع بهبود محیط کسب وکار که فعالان این عرصه به شدت از آن گلایه‌مندند، موضوع حق بیمه قراردادها بوده است. به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، نحوه تعامل سازمان تامین اجتماعی با فعالان کسب وکار و سازوکارهایی که این سازمان دارد، موضوع حق بیمه قراردادها را به چالشی در محیط کسب وکار کشور تبدیل کرده و باید اصلاح شود.

در همین راستا، علیرضا محجوب، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با پایگاه خبری-تحلیلی عیارآنلاین، پیرامون موانع ایجاد شده در محیط کسب‌وکار به دلیل دریافت حق بیمه قرارداد که موضوع ماده ۴۱ قانون تامین اجتماعی است، گفت: در حال حاضر ماده ۴۱ قانون تامین اجتماعی مشکلاتی را برای کسب وکارها به وجود آورده است. بنده از طرفداران افزایش درآمد و ثروت سازمان تامین اجتماعی هستم ولی نه از هر طریقی به همین دلیل با آن مخالف بوده و هستم.

نماینده مردم تهران با بیان اینکه نباید حق بیمه قراردادها به تمام واحدهای تولیدی تعمیم داده می‌شد، گفت: پیشنهاد ما دریافت حق بیمه قراردادها از مشاغل پیمانکاری ساختمانی بود. اینکه درحال حاضر حق بیمه قراردادها از واحدهای تولیدی و کارگاهی گرفته می‌شود غلط است.

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: