۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۶
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت‌وگو با عیارآنلاین مطرح کرد:

افزایش اعتماد تجار و کسبه با اجرای قانون جدید چک

ذوالقدر با بیان اینکه بهبود فضای کسب‌وکار یکی از مزایای اجرایی شدن قانون جدید چک است گفت: وقتی‌که افراد با پشتوانه مالی و دارای اعتبار دارای دسته‌چک شوند بدون شَک بازار تولیدات داخلی ثبات می‌گیرد و کسبه و تجار هم با آسودگی خاطر معاملات تجاری را انجام می‌دهند.

به گزارش عیارآنلاین، اصلاح قانون چک با آرای قاطع نمایندگان در مجلس تصویب شد. در این راستا سیده فاطمه ذوالقدر عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات به وجود آمده در معاملات تجاری و بابیان اینکه افزایش چک‌های برگشتی بازار تولیدات داخلی را با بحران مواجه کرده است گفت: بهبود فضای کسب‌وکار یکی از مزایای اجرایی شدن قانون جدید چک است.

ذوالقدر گفت: در قانون جدید چک به هرکسی دسته‌چک اعطا نمی‌شود و همین موضوع باعث می‌شود که کسانی که پشتوانه مالی خوبی دارند در بازار فعالیت تجاری کنند؛ چراکه احتمال عدم وصول چک‌های این افراد ناچیز است.

عضو کمیسیون فرهنگی گفت: امروز یکی از معضلات اجتماعی کشور و دغدغه‌های مهم برخی از خانواده‌ها حضور سرپرست خانواده در زندان به‌واسطه چک بی‌محل است که اکثر نمایندگان نسبت به فواید قانون جدید چک اتفاق‌نظر دارند.

وی گفت: وقتی‌که افراد با پشتوانه مالی و دارای اعتبار دارای دسته‌چک شوند بدون شک بازار تولیدات داخلی ثبات می‌گیرد و کسبه و تجار هم با آسودگی خاطر معاملات تجاری را انجام می‌دهند.

این نماینده خانه ملت با اشاره به ضعف و خلاء‌های موجود در قانون کنونی چک گفت: ایجاد محدودیت برای افراد فاقد اعتبار باعث می‌شود که راه برای افراد متعهد و خوش‌حساب هموار شود که افزایش اعتماد در بازار یکی از عمده اهدافی است که در قانون جدید چک محقق خواهد شد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: