۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۴

چند درصد فضای کسب و کار در اختیار کارافرینان است؟

سرپرست وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: نیم درصد از کل فضای کسب و کار دراختیار کارآفرینان است که این میزان ۳۸ درصد بازار اشتغال را به خود اختصاص داده است.

به گزارش عیارآنلاین، انوشیروان محسنی بندپی در دوازدهمین جشنواره ملی کارآفرینان برتر اظهار کرد:رشد اقتصادی و شکوفایی و بالندگی آن نیازمند توسعه بنگاههای کارآفرینی است و باید شرایطی را فراهم کنیم که به سمت ترویج و توسعه و نهادینه کردن کارآفرینی برویم.

وی ادامه داد: دولت مکلف است تا سال ۱۳۹۹ بیش از یک میلیون شغل ایجاد کند که یکی از راهها حمایت همه جانبه، رفع موانع کسب و کار ، اصلاح نظام بانکی و بنگاهداری واگذاری صحیح بنگاهها است.

محسنی بندپی تصریح کرد:در بحث شاخصهای کسب و کار از رتبه ۸۵ به رتبه ۷۲ و در رتبه کارافرینی در منطقه منا و خاورمیانه از ۱۴ به ۱۱ رسیدیم که در مقایسه با سال قبل سه رتبه بهبود را نشان می دهد.

سرپرست وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت در کشور ما سه مولفه وجود دارد اول گرایش مردم به کارافرینی که هست.دو مولفه دیگر توانایی و مهارت کارافرینی و وضعیت کیفی کسب و کارهای نوپا و مشاغل جدید است که ما سیاستگذاران باید در این دو مولفه بیشتر کار کنیم.
محسنی بندپی ادامه داد اگر سازمان آموزش فنی و حرفه ای تا دیروز یک نسخه کلی را برای همه استانها طراحی کرده امروز باید مزیتهای استانی را شناسایی کند.دربوشهر مدیریت دریا و شیلات و بنادر، در خراسان زعفران و در استانهای دیگر فرش و پوشاک و صنایع دستی را شناسایی و بر اساس آن اقدام کند.

وی درعین حال ایجاد مدارس کارآفرینی و اشتغال برای جوانان و کارآفرینان و مهدکدوکهای خلاق و نوآور را از اولویتهای وزارت کار برشمرد و گفت: حمایت عملی از پارکها و مراکز رشد و کانونهای کارآفرینی باید صورت گیرد و ما در این راستا اعلام آمادگی می کنیم.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به اقدامات صورت گرفته در حوزه رفاه و کار در دولت روحانی اشاره کرد و گفت: در دولت دوازهم مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد افزایش یافت و پشت نوبتی ها در سال ۹۷ به چرخه دریافت مستمری بگیران اصافه شدند.

وی گفت صندوق بازنشستگی اگر می خواهد وارد فعالیتهای اقتصادی شود ابتدا باید خدمات به بازنشستگان را ارتقا بدهد تا شاهد بهبود وضع معیشت و کیفیت خدمات به بازنشستگان باشیم.

محسنی بندپی در پایان ابراز امیدواری کرد: شرایط اشتغال و تولید و رشد بنگاههای کارآفرینی در کشور را روز به روز شاهد باشیم.

به گزارش ایسنا،دوازدهمین جشنواره ملی کارآفرینان برتر با حضور سرپرست وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی، معاون اشتغال وزارت کار، جمعی از مدیران و مسئولان این وزارتخانه و همچنین سالار عقیلی استاد آواز ایران در سالن ۱۷ شهریور وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد و از ۱۲ کارآفرین برتر ملی با اهدای سردیس حاج خلیفه رهبر به عنوان نماد کارآفرینی تقدیر به عمل آمد.

منبع: نسیم آنلاین

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: