۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۴
عضو کمیسیون عمران مجلس:

اصلاح قانون چک باعث کاهش پرونده‌های قضایی می‌شود

ابوالفضل موسوی بیوکی گفت: قانون جدید چک بیشترین توجه به کاهش معضلات و مشکلات اقتصادی کشور و به ویژه حل و فصل ایرادات امور بانکی معطوف شده است.

به گزارش عیارآنلاین، طرح اصلاح قانون چک با استفاده از نوآوری‌های منحصر به فرد در مجلس تصویب شد. در این راستا ابوالفضل موسوی بیوکی عضو کمیسیون عمران و نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی عیارآنلاین گفت: بسیاری از معاملات روزمره تجار و کسبه با استفاده از چک انجام می شود؛
این نماینده خانه ملت گفت: وضعیت نامناسب اقتصادی کشور با تلاش های جدی و بی وقفه مسوولان بهبود پیدا خواهد کرد و یکی از این پیگیری ها نهایی کردن قانون جدید چک است.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: تا کنون قانونی کارآمد در رابطه با موضوع چک در دستور کار مجلس نبوده است؛ لذا رسیدگی و تلاش برای بهبود قانون چک باعث کاهش پرونده های قضایی می شود و بسیاری از فرآیندهای پیچیده قضایی و بازداشتی را کم می کند.
وی با اشاره به اینکه قانون چک بسیار مفصل است و موضوع چک برگشتی تنها یک بخشی از آن است، گفت: این اصلاحیه توسط مراکز پژوهشی و متخصصین اقتصادی مورد بررسی قرار گرفته و تمام بندهای این قانون بنابر شرایط روز و تبعات بازار تنظیم شده است.
نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی گفت: همچنین در قانون جدید چک بیشترین توجه به کاهش معضلات و مشکلات اقتصادی کشور و به ویژه حل و فصل ایرادات امور بانکی معطوف شده است.

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: