۳۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۱
عضو کمیسیون فرهنگی از دست‌آوردهای طرح اصلاح چک گفت:

عدم صدور دسته چک برای افراد فاقد صلاحیت

جمشید جعفرپور گفت: در قانون کنونی چک افراد بدون پشتوانه مالی با مراجعه به بانکها چک دریافت میکردند که با نهایی شدن این قانون تنها کسانی صاحب چک میشوند که صلاحیت و اعتبار مالی دارند.

به گزارش عیارآنلاین، طرح اصلاح قانون چک با آرای قابل توجهی در مجلس تصویب شد. در این راستا جمشید جعفرپور عضو کمیسیون فرهنگی و نماینده مردم شهرستان های لارستان و خنج در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی عیارآنلاین، با بیان اینکه بیشترین زندانیان بدهکار کسانی هستند که چک های بی محل کشیده اند گفت: یکی از مهم تدین دلایل حضور این افراد در زندان‌ها این است که آنها در حقیقت صلاحیت دارا بودن چک را نداشته اند و طبق قانون ضعیف کنونی چک با مراجعه به بانک‌ها بدون پشتوانه مالی دسته چک دریافت کرده اند.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: همین تسهیل در دریافت دسته چک باعث شده که کلاهبرداری و سوءاستفاده در حوزه چک و امورات بانکی افزایش پیدا کند.
این نماینده خانه ملت گفت: در قانون جدید چک، تلاش بر این است که دسته چک و ابزار تسهیل تجارت در اختیار کسانی که اهلیت ندارند قرار نگیرد و همچنین امکانات و ارفاقی برای کسانی که از چک به عنوان ابزار تجارت استفاده کرده و حال با مشکلاتی روبرو شده اند در نظر گرفته شود.
جعفرپور گفت: در قانون فعلی چک سامانه ای برای اعتبار سنجی تعبیه شده است، اما یکی از فواید قانون جدید این است که طی سامانه ای بانکها از اعتبارات متقاضیان آگاه میشوند و به کسانی چک اعطا میکنند که صلاحیت دارند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: