۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۵

حجم بالای نقدینگی به دلیل خلق پول توسط بانک‌ها است

علی لاریجانی در افتتاحیه نمایشگاه توانمندی صنایع کوچک ضمن اشاره به اهمیت صنایع کوچک در اقتصاد کشور گفت: صنایع کوچک به عنوان پیشران صنعت و اقتصاد کشور به حساب می‌آید.

به گزارش عیارآنلاین، علی لاریجانی در افتتاحیه نمایشگاه توانمندی صنایع کوچک ضمن اشاره به اهمیت صنایع کوچک در اقتصاد کشور گفت: صنایع کوچک به عنوان پیشران صنعت و اقتصاد کشور به حساب می‌آید.

وی با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی به دنبال تصویب قوانین جدید است، عنوان کرد: در راستای تسهیل در امور صنایع به ویژه صنایع کوچک در تلاش برای تصویب قوانین جدید هستیم که از نمونه آن بازنگری در قانون مالیات بر ارزش افزوده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه به شاخص ملی محیط کسب و کار پرداخت و گفت: این شاخص در بهار سال جاری در حدود ۶.۱۹ درصد بوده که این رقم در زمستان سال گذشته حدود ۵.۸ درصد ثبت و شاخص کارآفرینی در بهار سال جاری ۶.۳ بوده و در زمستان سال گذشته ۶ درصد گزارش شده است.

لاریجانی عنوان کرد: برای بهبود عملکرد صنایع کوچک باید در زمینه‌هایی مانند قیمت مواد اولیه، تامین مالی از بانک‌ها، ثبات سیاست ها، مقررات و رویه‌های اجتماعی گام برداریم.

وی در ادامه به موضوع نقدینگی اشاره و بیان کرد: حجم بالای نقدینگی به دلیل خلق پول توسط بانک‌ها و مشکلات بانک‌ها از معضلات پیش روی اقتصاد است که در این باره باید به دنبال راه حل در داخل باشیم، زیرا نباید همه مسائل را به مشکلات خارجی وصل کرد تا در نتیجه آن حریف قدرتمند شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: درخواست صنعتگران کشور استفاده از تسهیلات بانکی برای تامین نقدینگی مورد نیاز است، همچنین برای حل مشکل نقدینگی باید اقداماتی در راستای واگذاری طرح‌های عمرانی به بخش خصوصی صورت گیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

برچسب‌ها:

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: