۲۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۱۵
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با عیارآنلاین:

راهکار فروش نفت در بورس باید هرچه سریع‌تر اجرایی شود

احمد صفری گفت: فروش نفت در بورس راهکاری مهم جهت متنوع سازی فروش نفت است؛ ما در مجلس و دولت باید در کنار هم باید این موضوع را زودتر اجرایی کنیم تا بتوانیم اثرات تحریم نفتی را کاهش دهیم. آقای جهانگیری بحث فروش نفت از طریق بورس داخلی را نیز اخیرا بیان کردند، ولی به دلیل اینکه چند ماه بیشتر تا تحریم باقی مانده است و فرصتی نداریم جهت اثرگذاری این موضوع مجلس و دولت با  همکاری خوب هر چه سریع تر باید بورس نفت را راه اندازی کنند.

به گزارش عیارآنلاین، طی یک ماه گذشته و پس از سخنان اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور مبنی بر فروش نفت در بورس به عنوان راهکاری برای مقابله با تحریم‌های نفتی پیش رو، امیدها به اجرای این طرح افزایش پیدا کرد. در همین رابطه احمد صفری عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی عیارآنلاین با اشاره به معضل خام فروشی گفت: چندین سال است که راه‌های مقابله با خام فروشی در دستور کار مجلس، دولت و مقام معظم رهبری بوده است و ما هر ساله می­خواستیم وابستگی نفت را کاهش دهیم ولی همچنان به نفت وابسته هستیم.

وی افزود: به دلیل وابستگی اقتصاد کشور به درآمد نفت، دشمن برای وارد کردن ضربه اقتصادی به ایران چندین سال است که به عناوین مختلف یا تولیدات را کاهش می­دهند یا قیمت را کاهش می­دهند که می­خواهند به اقتصاد ایران آسیب بزنند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت متنوع سازی راه‎های فروش نفت، گفت: فروش نفت در بورس راهکاری مهم جهت متنوع سازی فروش نفت است؛ ما در مجلس و دولت باید در کنار هم باید این موضوع را زودتر اجرایی کنیم تا بتوانیم اثرات تحریم نفتی را کاهش دهیم.

صفری افزود: آقای جهانگیری بحث فروش نفت از طریق بورس داخلی را نیز اخیرا بیان کردند، ولی به دلیل اینکه چند ماه بیشتر تا تحریم باقی مانده است و فرصتی نداریم جهت اثرگذاری این موضوع مجلس و دولت با  همکاری خوب هر چه سریع تر باید بورس نفت را راه اندازی کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برای فروش نفت می­توان از ظرفیت کشورهای همسایه که ارتباط داریم می­توانیم نیز استفاده کنیم و معادلات نفتی را پیش ببریم و با بعضی از کشورها هم تفاهم نامه داریم، نمی‌شود زیر تفاهم نامه زد. اینها تضامینی دارند که نمی­توانند زیر آنها بزنند.

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: