عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفتگو با عیارآنلاین:

بورس یکی از راه‌های قانونی دور زدن تحریم‌های نفتی است

حسن بهرام‌نیا با بیان اینکه آمریکایی‌ها برای تضعیف توان اقتصادی کشورمان صنعت نفت ما را هدف گرفته‌اند گفت: به عقیده کارشناسان اقتصادی یکی از راه‌های قانونی دور زدن تحریم‌ها بورس است.

به گزارش عیارآنلاین، با توجه به دستور ترامپ مبنی بر خروج از برجام و بازگشت مجدد تحریم‌های نفتی از اواسط آبان ماه، ضرورت پیاده‌سازی راهکارهای موجود برای دور زدن تحریم‌های نفتی دوچندان می‌شود. کارشناسان معتقدند که عرضه نفت در بورس و مشارکت بخش خصوصی یکی از ظرفیت‌های موجود برای دور زدن تحریم‌های نفتی است.

در این راستا حسن بهرام‌نیا، عضو کمیسیون انرژی و نماینده مردم شهرستان نهاوند در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی عیارآنلاین با بیان اینکه آمریکایی‌ها برای تضعیف توان اقتصادی کشورمان صنعت نفت ما را هدف گرفته‌اند گفت: با نشست‌های متعددی که با متخصصان و دست‌اندرکاران حوزه نفت در کمیسیون انرژی برگزار کرده‌ایم، تدابیر خوبی برای چگونگی برون‌رفت از معضلات احتمالی منجر از اعمال تحریم‌های آمریکایی‌ها اندیشیده شده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: ماحصل جلساتی که با حضور وزیر نفت در کمیسیون انرژی منعقد شد، تنظیم بسته محرمانه‌ای بود که در اختیار وزارت نفت برای خنثی‌سازی تحریم‌های نفتی آمریکایی‌ها قرار گرفت.

نماینده مردم شهرستان نهاوند در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از راهکارهای اساسی برای کاهش اثرات ناشی از اعمال تحریم‌های آمریکایی‌ها در اقتصاد کشور، استقبال از صنعت بورس است. دولت باید برای تقویت این صنعت برنامه‌های مدون و لازم‌الاجرایی را ارائه کند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: بورس یکی از راه‌های دور زدن تحریم‌هایی است که آمریکایی‌ها به صورت ظالمانه بر ما تحمیل کرده‌اند.

بهرام‌نیا گفت: طبق محاسبه‌هایی که انجام داده‌ایم، بسیاری از شرکت‌های نفتی و پتروشیمی در کشورهای همسایه تمایل دارند که از طریق بورس با ما همکاری کنند؛ چراکه دریافت و پرداخت در حوزه نفتی از این طریق ضمانت می‌شود.

این نماینده خانه ملت در ادامه گفت: کارشناسان اقتصادی گفته‌اند که برای فروش نفت در زمان تحریم سازوکارهایی داریم که با مشکلاتی مشابه با آقای بابک زنجانی رو به رو نشویم؛ چراکه سبک و روش ما دور زدن تحریم‌ها از راه‌های رانت نیست.

وی گفت: این کارشناسان بورس را پیشنهاد دادند که از این طریق بدون هیچ دغدغه‌ای و به دور از فساد مالی و رانت در زمان تحریم‌ها هیچ مشکلی در صادرات نفتی ما حاصل نشود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: