۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۶
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

شوری آب مشکل جدی باغات پسته است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: میزان آب در مناطق جنوبی استان کرمان کاهش یافته و همین مسئله باعث افزایش میزان شوری آن شده که تولید پسته را با مشکل مواجه کرده است.

به گزارش عیارآنلاین، علی اسدی کرم  در خصوص کاهش تولید پسته در کشور و واردات پسته از تاجیکستان برای حفظ بازارهای صادراتی هدف، اظهار داشت: میزان آب در مناطق جنوبی استان کرمان کاهش یافته و همین مسئله باعث افزایش میزان شوری آن شده که تولید پسته را با مشکل مواجه کرده است.

نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای تولید پسته به آبی با میزان شوری نسبتا کم نیاز داریم، گفت: قطعا با مشکلات به وجود آمده در زمینه تامین آب استان کرمان و کاهش بارندگی‌های در سال گذشته و سال جاری تولید پسته نیز کاهش داشته.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اگر واردات پسته از تاجیکستان و صادرات آن برای حفظ بازارهای هدف مقطعی و گذرا باشد قابل قبول است، ادامه داد: در بلند مدت باید راندمان تولید و ایجاد باغ پسته را در کشور افزایش دهیم و نمک آب را به میزانی کاهش دهیم که برای تولید پسته مناسب باشد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی انتقال آب از دریای عمان و خلیج فارس می‌تواند در افزایش تولید و اشتغالزایی در زمینه پسته نقش موثری داشته باشد، متاسفانه در حال حاضر پایین رفتن سطح آب و شور شدن بیش از حد آب برای تولیدکنندگان پسته مشکلاتی را ایجاد کرده و بسیاری از باغات را از بین برده است.

منبع: خانه ملت

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: