۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۳

۱.۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در منطقه آزاد ماکو انجام شد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: میزان سرمایه گذاری خارجی از ابتدای تشکیل در این منطقه به ۱.۵ میلیارد دلار می رسد و با اتمام اجرای طرح ها در این بخش، زمینه تحول بزرگ در این منطقه فراهم می شود.

به گزارش عیارآنلاین، غلامرضا سلیمانی افزود: علاوه بر آن، چهار هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری داخلی طی این مدت در منطقه آزاد ماکو انجام شده است.
وی اضافه کرد: از جمله مهمترین طرح های سرمایه گذاری در این منطقه می توان به نیروگاه ماکو با سرمایه گذاری ۷۰ میلیون دلاری، کارخانه تولید فروسیلیس با حجم سرمایه گذاری ۳۰ میلیون دلاری، کارخانه پتروشیمی با یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار و کارخانه تولید ترانسفورماتور با ۷۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری از جمله طرح های سرمایه گذاری به شمار می رود.
وی بیان کرد: میزان اشتغال پیش بینی شده در این منطقه با اجرای طرح های سرمایه گذاری صورت گرفته ۲ هزار نفر است که با احداث کامل طرح ها مشغول کار خواهند شد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با اشاره به اینکه رویکرد این منطقه در دوره جدید مدیریتی، کسب و کارهای خانگی روستایی و صنایع بزرگ است، ادامه داد: دست بافته ها، صنایع دستی و فرش، تولیدات دامی و محصولات زراعی در حوزه کسب و کارهای کوچک خانگی و سه کارخانه از جمله صنایع پایین دست پتروشیمی در بخش صنایع بزرگ از جمله مهمترین بخش هایی است که در راستای اشتغال بیشتر فعال می شوند.
سلیمانی گفت: احداث صنایع بزرگ سیمان و فرآوری بازالت نیز در دست اقدام بوده و تلاش می کنیم امسال این طرح ها را به بهره برداری برسانیم.
به گزارش ایرنا، منطقه آزاد ماکو از جمله مناطق هفتگانه آزاد کشور است که از اوایل دهه ۹۰ فعالیت خود را آغاز کرده است و کمتر از هفت سال از فعالیت این منطقه می گذرد.
ماکو در مرز ایران با ترکیه و نخجوان قرار دارد.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: