۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۲

مالیات دولتی‌ها ۳۹.۸ درصد افت کرد/ افزایش ۲۹.۶ درصد مالیات ارزش افزوده

براساس وضعیت دخل و خرج بودجه دولت در سه ماهه امسال مالیات شرکت‌های دولتی ۳۹.۸ درصد افت کرد.

به گزارش عیارآنلاین، طبق جزئیات دخل و خرج دولت در سه ماهه نخست سال ۹۷، آمارها حکایت از کاهش ۱۴.۶ درصدی مالیات اشخاص حقوقی دارد. در این مدت ۴ هزار و ۱۶۰ میلیارد تومان درآمد وصول شده است، در حالی که رقم مصوب ۱۰ هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان است.

همچنین در این بخش مالیات علی‌الحساب اشخاص حقوقی دولتی نیز با افت ۵۲.۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل روبرو است؛ همچنین مالیات عملکرد شرکت‌های دولتی با کاهش ۳۹.۸ درصدی روبرو بوده است.

در بخش مالیات بر درآمد ۴ هزار و ۲۳۰ میلیارد تومان وصول شده و ۸.۵درصد رشد دارد. مالیات حقوق کارکنان بخش حقوقی با ۳.۲درصد کاهش ۱۲۳۰ میلیارد تومان بوده و مالیات حقوق کارکنان بخش خصوصی ۱۲۶۰ میلیارد تومان با رشد ۳.۸ درصد همراه بود.

در این بخش صاحبان مشاغل ۲۳.۴ درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته مالیات پرداخت کرده‌اند که رقم آن ۱۵۱۰ میلیارد تومان ثبت شده است. مالیات بر ثروت ۷۱۰ میلیارد تومان بوده که رشد ۴.۴ درصدی دارد.

براساس آمارهای منتشر شده از سوی بانک مرکزی در مجموع بالغ بر ۹۱۰۰ میلیارد تومان مالیات مستقیم دریافت شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل با افت ۲.۷ درصدی همراه است.

در بخش مالیات‌های غیرمستقیم متشکل از مالیات بر واردات ۳۶۹۰ میلیارد تومان با رشد ۱۰۴.۸ درصد مشاهده می‌شود. سرفصل مربوط به کالا و خدمات ۹۸۰۰ میلیارد تومان وصولی داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۹.۳ درصد افزایش ثبت کرده است.

در این بخش بیشترین رقم درآمدها مربوط به مالیات بر ارزش افزوده با ۶۳۴۰ میلیارد تومان و رشد ۲۹.۶ درصدی رقم خورد. مالیات بر فروش سیگار ۱۴۰ میلیارد تومان بوده که ۵۹.۳ درصد افزایش نشان می‌دهد. جمع‌ مالیات‌های غیرمستقیم در این مدت ۱۳ هزار و ۴۹۰ میلیارد تومان وصول شده که ۵۲.۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش دارد.

منبع: فارس

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: