عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفتگو با عیارآنلاین:

یکی از راه‌های قانونی بی اثرکردن تحریم‌ها بورس است

حسن بهرام‌نیا با بیان اینکه آمریکایی‌ها برای تضعیف توان اقتصادی کشورمان صنعت نفت ما را هدف گرفته‌اند گفت: به عقیده کارشناسان اقتصادی، بورس یکی از راه‌های قانونی بی اثرکردن تحریم‌ها است.

به گزارش عیارآنلاین، با توجه به دستور ترامپ مبنی بر خروج از برجام و بازگشت مجدد تحریم‌های نفتی از اواسط آبان ماه، امکان ایجاد شوک اقتصادی مانند سال ۹۰ بسیار محتمل است فلذا بررسی راهکارهای مقابله با تحریم‌های نفتی بیش از پیش حائز اهمیت است.

در این راستا حسن بهرام‌نیا، عضو کمیسیون انرژی و نماینده مردم شهرستان نهاوند در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی عیارآنلاین، با بیان اینکه آمریکایی‌ها برای تضعیف توان اقتصادی کشورمان صنعت نفت ما را هدف گرفته‌اند گفت: با نشست‌های متعددی که با متخصصان و دست‌اندرکاران حوزه نفت در کمیسیون انرژی برگزار کرده‌ایم، تدابیر خوبی برای چگونگی برون‌رفت از معضلات احتمالی اعمال تحریم‌های آمریکایی‌ها اندیشیده شده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: خروجی جلساتی که با حضور وزیر نفت در کمیسیون انرژی منعقد شد، تنظیم بسته محرمانه‌ای بود که در اختیار وزارت نفت برای خنثی‌سازی تحریم‌های نفتی آمریکایی‌ها قرار گرفت.

نماینده مردم شهرستان نهاوند در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از راهکارهای اساسی برای کاهش اثرات ناشی از اعمال تحریم‌های آمریکایی‌ها در اقتصاد کشور، استقبال از صنعت بورس است. دولت باید برای تقویت این صنعت برنامه‌های مدون و لازم‌الاجرایی را ارائه کند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: بورس یکی از راه‌های دور زدن تحریم‌هایی است که آمریکایی‌ها به صورت ظالمانه بر ما تحمیل کرده‌اند.

بهرام‌نیا گفت: طبق محاسبه‌هایی که انجام داده‌ایم، بسیاری از شرکت‌های نفتی و پتروشیمی در کشورهای همسایه تمایل دارند که از طریق بورس با ما همکاری کنند؛ چراکه دریافت و پرداخت در حوزه نفتی از این طریق ضمانت می‌شود.

این نماینده خانه ملت در ادامه گفت: کارشناسان اقتصادی گفته‌اند که برای فروش نفت در زمان تحریم سازوکارهایی داریم که با مشکلاتی مشابه با آقای بابک زنجانی رو به رو نشویم؛ چراکه سبک و روش ما دور زدن تحریم‌ها از راه‌های رانت نیست.

وی گفت: این کارشناسان، بورس را پیشنهاد دادند که از این طریق بدون هیچ دغدغه‌ای و به دور از فساد مالی و رانت در زمان تحریم‌ها هیچ مشکلی در صادرات نفتی ما حاصل نشود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: