عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفتگو با عیارآنلاین:

یکی از راهکارهای مقابله با تحریم‌های نفتی، راه‎اندازی بورس نفت است

امینی با اشاره به ضرورت متنوع سازی راه‌های فروش نفت، گفت: ما با انواع تحریم‌ها و تهدیدات آمریکا مواجه هستیم که بارزترین خصومت آنها در تحریم‌های نفتی علیه ما قابل مشاهده است جهت مقابله با آن ما می‌توانیم با توان بخشیدن به شرکت‌های نفتی و فروش نفت در بورس داخلی، اثرات ناشی از تحریم‌ها را به طور قابل توجهی کاهش دهیم.

به گزارش عیار آنلاین، طبق بند ۱۳ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، مقابله با ضربه‌پذیری درآمد حاصل از صادرات نفت و گاز از طریق ایجاد تنوع در روش‌های فروش و مشارکت دادن بخش خصوصی در فروش، از اصول اساسی مقابله با تحریم‌های نفتی به شمار می‌آید که با توجه به بازگشت مجدد تحریم‌ها از اواسط آبان ماه ضرورت پیاده سازی آن بیش از پیش اهمیت می‌یابد.

در این راستا سلام امینی، عضو کمیسیون انرژی و نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی عیارآنلاین، با اشاره به خصومت‌ها و توطئه‌های آمریکایی‌ها و اعمال تحریم‌های این کشور علیه جمهوری اسلامی گفت: یکی از راهکارهای مهم در هنگام مقابله با تحریم‌های نفتی آمریکایی ها، بهره‎مندی از بورس داخلی است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: تحریم‌های آمریکایی‌ها موضوع تازه‌ای نیست و این کشور از بدو ظهور انقلاب اسلامی با ما سر جنگ دارد.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها در تلاش هستند تا با اعمال تحریم‌های مختلف اقتصاد کشور ما را تضعیف کنند، گفت: طی چند سال اخیر ما با انواع تحریم‌ها و تهدیدات این کشور مواجه هستیم که بارزترین خصومت آنها در تحریم‌های نفتی علیه ما قابل مشاهده است. ما می‌توانیم با توان بخشیدن به شرکت‌های نفتی و بورس داخلی اثرات ناشی از تحریم‌ها در جامعه به طور قابل توجهی کاهش دهیم.

لازم به ذکر است با فروش نفت در قالب محموله‌های کوچک و متوسط به بخش غیردولتی، امکان شناسایی خریداران نفت ایران توسط آمریکا کاهش می‌یابد و این بخش با تکیه بر انگیزه، انعطاف‌پذیری و توانایی خود، می‌تواند از قطع شدن صادرات نفت ایران جلوگیری کند و از طرفی تسویه وجوه حاصل از فروش نفت خارج از چارچوب نظام بانکی بین الملل و با ارزی غیر از دلار و یورو، از بلوکه شدن درآمد نفت جلوگیری می‌کند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: