۱۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۱۲
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

رفع مشکلات پالرمو وظیفه نمایندگان است/ نامه به رهبری اشتباه بود

فلاحت پیشه پیرامون نامه کمیسیون قضایی حقوقی به رهبری گفت: ارجاع دادن لایحه الحاق به کنوانسیون پالرمو به مقام معظم رهبری اشتباه است. مقام معظم رهبری موضوع را در اختیار دولت و مجلس گذاشته است.بنابراین مجلس و دولت باید بر روی این لایحه کار کارشناسی صورت دهند و ارجاع آن به رهبری حرفه‌ای نیست.

پس از آنکه شورای نگهبان مجدد به اصلاحیه مجلس برای لایحه الحاق به کنوانسیون پالرمو ایرادات فنی وارد کرد، سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی از قصد مجلس جهت نوشتن نامه به رهبری برای مشخص شدن نظر ایشان خبر داد.

از این رو حشمت الله فلاحت پیشه رئیس کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی در گفتگو با عیارآنلاین عنوان کرد: ارجاع دادن لایحه الحاق به کنوانسیون پالرمو به مقام معظم رهبری اشتباه است. مقام معظم رهبری موضوع را در اختیار دولت و مجلس گذاشته است. بنابراین مجلس و دولت باید بر روی این لایحه کار کارشناسی صورت دهند و ارجاع آن به رهبری حرفه­ای نیست.

رئیس کمیسیون سیاست خارجه و امنیت ملی در ادامه گفت: کسانی که در مجلس خودشان را لایق این دانسته­اند که بتوانند در شرایط مختلف تصمیم ­گیری کنند، نباید در چنین مواقعی به جای تصمیم گیری نامه به رهبری بنویسند.

وی به منویات رهبری پیرامون پیوستن به کنواسیون‌های بین‌المللی اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری تصمیم­گیری در مورد کنوانسیون­ها را به دولت و مجلس سپرده است و دلیلی ندارد مجلس برای دانستن نظر ایشان در مورد کنوانسیون‌ها به ایشان نامه بزنند. مقام معظم رهبری خودشان صریحاً فرمودند در جایی که نیازمند قانون داخلی است، مجلس باید قانون داخلی وضع کند، به نظر من این نامه کار حرفه­ای نبود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: