۹ مرد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۵
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفت‌وگو با عیارآنلاین:

محل مصرف حق بیمه‌ قراردادهای تامین اجتماعی مشخص نیست

بیگدلی با بیان اینکه دریافت ۱۶.۶۷ درصد از ارزش قرارداد پروژه یک واحد تولیدی به عنوان حق بیمه قرارداد منطقی بنظر نمی‌رسد گفت: به اعتقاد بنده این درست نیست که نزدیک به ۱۷ درصد ارزش قرارداد یک واحد تولیدی توسط سازمان تامین اجتماعی دریافت شود. علاوه بر آن محل مصرف حق بیمه‌ قراردادها که توسط تامین اجتماعی دریافت می‌شود اصلا مشخص نیست به همین دلیل باید به سمت شفاف‌سازی در این بخش رفت.

احمد بیگدلی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با پایگاه خبری-تحلیلی عیارآنلاین، پیرامون ماده ۴۱ قانون تامین اجتماعی که اختیارات قانونی به این سازمان برای دریافت حق بیمه قراردادها از واحدهای تولیدی داده است گفت: طبق این ماده قانونی وقتی یک واحد تولیدی پروژه‌ای را شروع می‌کند باید بخشی از ارزش مالی آن را به سازمان تامین اجتماعی تحت عنوان بیمه قراردادها پرداخت کند.

وی ادامه داد: این موضوع در چند سال گذشته اعتراضات واحدهای تولیدی غیر دولتی را به دنبال داشته و منجر به افزایش هزینه‌های تولید آن‌ها شده است.

نماینده مردم زنجان با بیان اینکه سیاست‌گذاری‌های تامین اجتماعی باید در راستای رونق اقتصادی باشد گفت: اگر قرار باشد تولید در کشور شکل گیرد و رونق اقتصادی داشته باشیم نباید به تولیدکننده‌ها فشار وارد شود. البته کارگران را هم نباید فراموش کرد. کارفرماها، کارگران و دولت ( سازمان تامین اجتماعی) سه ضلعی هستند که باید با مشارکت یکدیگر کشور را به سمت رونق اقتصادی حرکت دهند.

بیگدلی با بیان اینکه دریافت ۱۶.۶۷ درصد از ارزش قرارداد پروژه یک واحد تولیدی به عنوان حق بیمه قرارداد منطقی بنظر نمی‌رسد گفت: به اعتقاد بنده این درست نیست که نزدیک به ۱۷ درصد ارزش قرارداد یک واحد تولیدی توسط سازمان تامین اجتماعی دریافت شود. چراکه لطمه نهایی این اقدام به کارگران وارد خواهد شد چون کارفرما ضرر مالی خود را در پرداخت هزینه‌های جاری خود جبران می‌کند.

عضو کمیسیون اجتماعی در ادامه افزود: محل مصرف حق بیمه‌ قرارداد که توسط تامین اجتماعی دریافت می‌شود اصلا مشخص نیست. متاسفانه یکی از مشکلات کشور عدم شفاف‌سازی است و نبود آمار که درخصوص محل مصرف حق بیمه قراردادها هم صدق می‌کند.

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: