عضو کمیسیون صنایع مجلس در تشریح علت طرح سوال از وزیر راه مطرح کرد:

وزارت راه و شهرسازی از ریل ملی تولید شده حمایت نمی‌کند

قاضی‌پور پیرامون طرح سوال خود از وزیر راه و شهرسازی گفت: سوال بنده از وزیر محترم راه و شهرسازی این خواهد بود که چرا با وجود تولید ریل ملی توسط شرکت ذوب آهن اصفهان از تولید ریل داخلی حمایت نمی‌کند. وزارت راه و شهرسازی باید نیاز خود به ریل را به صورت صد درصدی از شرکت ذوب آهن اصفهان تامین کند.

به گزارش عیارآنلاین، طرح سوال از وزیر راه و شهرسازی طی هفته پیش‌رو در دستور بررسی مجلس شورای اسلامی قرار دارد. نادر قاضی پور نماینده ارومیه، علیرضا محجوب و مصطفی کواکبیان نمایندگان مردم تهران طرح سوال از عباس آخوندی را کلید زده‌اند.

در همین راستا پایگاه خبری-تحلیلی عیارآنلاین گفت‌وگویی با نادر قاضی‌پور عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درخصوص علت طرح سوال خود از وزیر راه و شهرسازی داشته است.

قاضی‌پور در توضیح علت طرح سوال خود گفت: سوال بنده از وزیر محترم راه و شهرسازی این خواهد بود که چرا وزارت راه و شهرسازی با وجود تولید ریل ملی توسط شرکت ذوب آهن اصفهان، از تولید ریل داخلی حمایت نمی‌کند.

وی ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی باید نیاز خود به ریل را به صورت صد درصدی از شرکت ذوب آهن اصفهان تامین کند.

لازم به ذکر است:

شرکت ذوب آهن اصفهان با خرید، نصب و راه اندازی یکی از مجهزترین خطوط نورد ریل از کشور آلمان، موفق به تولید ریل‌های U33 و UIC60 با استاندارد‌های روز دنیا شده است؛ به طوری که تطابق محصولات تولید شده با استانداردهای بین المللی، توسط شرکت بازرس فرانسوی B.V) Bureauroveritas) که از سوی شرکت راه‌آهن معرفی شده بود، مورد تائید نهایی قرار گرفته و آماده بهره‌برداری است.

علی رغم اقدامات ذوب آهن اصفهان در راستای تولید ریل ملی به زعم مسئولین این شرکت، مجموعه‌های بهره‌بردار داخلی ریل که مهم‌ترین آن‌ها وزارت راه و شهرسازی و مجموعه‌های وابسته به آن ازجمله شرکت راه آهن و شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل‌ونقلی ریلی هستند، حمایت‌های لازم را در خصوص خریداری ریل تولیدی آن‌ها انجام نمی‌دهند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: