عضو مجمع نمایندگان شرق کشور در گفت‌وگو با عیارآنلاین:

آرزوی ورود آستان قدس به پروژه ریلی چابهار-سرخس را داریم

فروش اقساطی زمین

یار محمدی با بیان اینکه امیدواریم مسئولین عمرانی آستان قدس رضوی توجه ویژه‌ای به پروژه ریلی چابهار-سرخس داشته باشند گفت: ورود آستان قدس به این پروژه باتوجه به اینکه استان‌های خراسان جنوبی، شمالی و رضوی بخش عمده‌ای از شرق کشور را شامل می‌شوند، حائز اهمیت است. با اتصال کامل این محور به دریا به دلیل نقش ترانزیتی که دارد درآمدهای فراوانی نصیب سرمایه‌گذاران خواهد شد و هزینه آن در کمتر از پنج سال برگشت داده می شود.

علیم یارمحمدی، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با پایگاه خبری-تحلیلی عیارآنلاین، پیرامون پروژه اتصال ریلی چابهاربه سرخس گفت: ایده ابتدایی این پروژه به دهه ۸۰ و آغاز عملیات اجرایی آن هم به اواخر همین دهه بر می‌گردد. این محور می‌تواند تاثیر بسزایی در توسعه و آبادانی شرق کشور داشته باشد که ایجاد اشتغال و امنیت پایدار مهم‌ترین آن‌ها هستند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی پیرامون ظرفیت‌های موجود در شرق کشور افزود: ۱۲۰۰ کیلومتر مرز خاکی و ۴۰۰ کیلومتر مرز آبی، امکان اتصال به آب‌های آزاد، ظرفیت‌های فراوان شیلات، گردشگری و معادن فراوان ازجمله ظرفیت‌های شرق کشور هستند.

نماینده مردم زاهدان  پیرامون آخرین وضعیت پیشرفت فیزیکی  این مسیری ریلی گفت: این پروژه باید ۴ ساله تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسید ولی متاسفانه درحال حاضر سرعت کار پائین آمده و می‌توان گفت به فراموشی سپرده شده است.

وی ادامه داد: کمبود منابع مالی و ناتوانی در جذب سرمایه‌گذاری خارجی ازجمله مهم‌ترین دلایل پیشرفت کند این پروژه ملی در شرق کشور است.

یارمحمدی پیرامون  نقش آستان قدس رضوی جهت سرمایه‌گذاری برای تکمیل پروژه اتصال ریلی چابهار به سرخس گفت: آرزوی ورود آستان قدس رضوی به این پروژه ملی را داریم. امیدواریم مسئولین عمرانی آستان توجه ویژه‌ای به این پروژه داشته باشند.

وی ادامه داد: ورود آستان قدس رضوی به پروژه اتصال ریلی چابهار به سرخس باتوجه به اینکه استان‌های خراسان جنوبی، شمالی و رضوی بخش عمده‌ای از شرق کشور را شامل می‌شوند، حائز اهمیت است.

عضو مجمع نمایندگان شرق کشور با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در پروژ اتصال ریلی چابهار-سرخس هیچگونه ریسک بازگشت سرمایه‌ای ندارد گفت: با اتصال کامل این محور به دریا به دلیل نقش ترانزیتی که دارد درآمدهای فراوانی نصیب سرمایه‌گذاران خواهد شد و هزینه آن در کمتر از پنج سال برگشت داده می شود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: