عضو فراکسیون زنان مجلس:

مجلس همچنان در انتظار اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان از سوی دولت است

عضو هیات رئیسه فراکسیون زنان مجلس گفت: در شرایط حال حاضر که مشکلات اقتصادی و معیشتی در کشور وجود دارد، بزرگ سازی دولت و تشکیل وزارت خانه، مخالف اصل ۷۵ قانون اساسی است.

به گزارش عیارآنلاین، سیده فاطمه ذوالقدر در رابطه با تشکیل وزارت زنان و خانواده گفت: مسائل مرتبط با زنان و خانواده از اهمیت زیادی برخوردار است، اما در شرایط حال حاضر که مشکلات اقتصادی و معیشتی در کشور وجود دارد، بزرگ سازی دولت و تشکیل وزارت خانه، مخالف اصل ۷۵ قانون اساسی است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با اشاره بر عملکرد ضعیف تیم اقتصادی دولت گفت: اوضاع نابسامانه اقتصادی جامعه سر منشا بسیاری از مشکلات در حوزه زنان و خانواده است و در صورت بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم تمامی مسائل مربوط به خانواده درست می‌شود و نیازی به تشکیل وزارت‌خانه وجود نخواهد داشت.

ذوالقدر تصریح کرد: وجود شغل مناسب برای تشکیل خانواده ضروری است، ۲۰ سال قبل نیز در کشور وزارت‌خانه زنان و خانواده وجود نداشت اما مشکلات خانواده‌ها و آمار طلاق به این صورت وسیع نبود چرا که وضعیت اقتصادی، مسکن، اشتغال جوانان نسبت به امروز مناسب تر بود، بسیاری از اختلاف‌ها و طلاق ها به دلیل مشکلات اقتصادی و مالی است.

عضو هیات رئیسه فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، گفت: با تشکیل وزارت‌ زنان و خانواده مخالف نیستم اما در شرایط فعلی کشور تاسیس آن را اولویت نمی‌دانم، اگر وضعیت اقتصادی و تیم اقتصادی دولت تقویت شود، مشکلات حوزه جوانان، زنان و خانواده بهبود پیدا می‌کند.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان براساس ماده ۲۳۶ آئین‌نامه توسط کمیسیون فرهنگی خاطرنشان کرد: طرح های مختلف و مناسبی جهت تحکیم خانواده، اعطای وام و تسهیل ازدواج جوانان ارائه شده است اما دولت به دلیل عدم وجود اعتبار و مشکلات مالی اجرایی نکرد و البته ما نیز از ابزار‌های نظارتی خود استفاده و تلاش می‌کنیم تا طرح اجرایی شود .

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: