مدیرعامل بیمه سلامت ایران:

افراد توانمند از پوشش این بیمه خارج می‌شوند

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اعلام اینکه حق بیمه صندوق بیمه سلامت تنها ۲۲ هزار تومان است، گفت: افراد توانمند از پوشش این بیمه خارج می شوند.

به گزارش عیارآنلاین، طاهر موهبتی با تاکید بر اینکه افراد محروم و نیازمند که تحت پوشش بیمه سلامت هستند، نباید نگرانی در این خصوص نداشته باشند، افزود: تنها افرادی که نیازمند نیستند، به زودی از این بیمه کنار گذاشته می شوند.
وی در این خصوص توضیح داد: افرادی که استطاعت پرداخت ماهیانه ۲۲ هزار تومان را دارند، نمی توانند از خدمات صندوق بیمه ای سلامت همگانی استفاده کنند.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه همه طرح ها ازجمله طرح تحول سلامت دارای ایراداتی است و باید با تذکر آن را اصلاح کرد، افزود: بسیاری از افراد به هزینه طرح تحول سلامت ایراد می گرفتند؛ از این رو ما قصد اصلاح و مدیریت هزینه آن را داریم.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا با بروز مشکلات اقتصادی و افزایش نسبی قیمت داروها، در حوزه بیمه نیز با مشکلاتی مواجه می شویم، گفت: سلامت و امنیت مولفه های مهمی برای هر کشور هستند بنابراین مردم نباید نگرانی در خصوص سلامت داشته باشند.
موهبتی درباره صندوق بیمه‌ همگانی که از سال ۱۳۹۳ و در دولت تدبیر و امید با عنوان بیمه سلامت همگانی راه ‏اندازی شد نیز اظهار داشت: در این طرح افرادی که هیچ پوشش بیمه‌ای نداشتند و ساکن شهرها بودند، به صورت رایگان دفترچه بیمه ‏سلامت همگانی دریافت می کنند.
وی درباره چگونگی بیمه شدن افراد اظهار داشت: این مکانیزم از ثبت نام در سازمان بیمه سلامت آغاز می شود؛ بعد از ثبت نام در سایت، ‏همپوشانی بیمه‌ای افراد با سامانه‌های دیگر بررسی می‌شود و اگر این مراحل تایید شد، می‌توانند دفترچه بیمه را دریافت کنند.
به گفته موهبتی تاکنون ‏جمعیتی حدود ۱۴ میلیون نفر از مزایای بیمه سلامت همگانی برخوردار شده اند و سطح خدمات نیز مانند سایر صندوق‌ها است.‏

منبع: ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: