مدیرعامل بیمه سلامت ایران:

زمینه توسعه خدمات الکترونیک مهیا شده است

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: در حال حاضر بیمه سلامت بیش از ۳ هزار میلیارد تومان کسری بودجه و ۷ هزار میلیارد تومان بدهی زیان انباشته دارد که با کمک دولت باید آن را تامین کنیم.

به گزارش عیارآنلاین، طاهر موهبتی عصر چهارشنبه در پایان سفر یک روزه خود به استان قزوین درجمع خبرنگاران استان حضور یافت و به سوالات آنها پاسخ داد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در خصوص تعداد جمعیت بیمه شده و میزان بدهی گفت: در کشور بیش از ۳۴ میلیون نفر بیمه رایگان شده اند و ۶ میلیون نفر هم از افراد کمیته امداد هستند.

وی بیان کرد: زیان انباشته مربوط به سال ۹۵ این سازمان بالغ بر ۷ هزار میلیارد تومان است البته پیش بینی ما حدود ۹ هزار میلیارد تومان بود که با مدیریت هزینه از زیانها کم کردیم.

مردم نگران نباشند، خدمات بیمه سلامت ادامه می یابد

موهبتی تصریح کرد: علیرغم مشکلات ایجاد شده همه تلاش خود را بکار خواهیم بست تا هیچ توقفی در روند خدمات بیمه سلامت ایجاد نشود و مردم نگران نباشند.

وی در پاسخ به سوال دیگری در مورد اعتبارات امسال اظهارداشت: در سال جاری ۱۰ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان از بودجه عمومی به سازمان اختصاص یافته که میزان هزینه های ما حدود ۱۴ هزار میلیارد تومان است و در این راستا بیش از ۳ هزار میلیارد تومان کسری بودجه داریم.

۵ میلیون نفر دفترچه بیمه ندارند

موهبتی یادآورشد: بررسی ها نشان می دهد حدود ۵ تا ۶ میلیون نفر در کشور فاقد هرگونه دفترچه بیمه ای هستند و شاید یک دلیل آن سرعت عمل در صدور دفترچه بیمه باشد و برخی هروقت نیاز داشتند بسرعت خود را بیمه می کنند که این روند منطقی نیست.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت تصریح کرد: با تشکیل معاونت آی تی در سازمان زمینه توسعه خدمات الکترونیک مهیا شده و امیدواریم بتوانیم با این کار مقدمات حذف دفترچه های بیمه و ارائه خدمات الکترونیک را فراهم کنیم.

وی اضافه کرد: با اجرای طرح احراز و شناسایی دقیق تر افراد بیمه شده در ۵۶۰ بیمارستان دولتی دفترچه بیمه سلامت را حذف کرده ایم و این کار بتدریج سراسری خواهد شد.

موهبتی گفت: بیمه سلامت ویژه کسانی است که درآمد مالی مناسبی ندارند اما برخی از کسانی که خود را بیمه کرده اند وضعیت مناسبی دارند و از نظر قانونی نمی توانند تحت پوشش قرار گیرند که بتدریج همه آنها را شناسایی و حذف خواهیم کرد.

پرداخت به داروخانه ها به روز شده است

وی از پرداخت مطالبات خود به مراکز درمانی، پزشکان و داروخانه ها نیز خبرداد و اظهارداشت: با همه تنگناها و مشکلات مالی بدهی داروخانه ها از ۱۳ ماه کاهش یافته و به روز شده و در بخش دولتی نیز از ۱۳ ماه به ۶ ماه کاهش یافته است.

موهبتی اظهارداشت: بخش خصوصی هم تا دو ماه گذشته طلب خود را دریافت کرده و مصمم هستیم تا بقیه مطالبات رانیز پرداخت کنیم.

منبع: مهر

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: