سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

الکترونیکی کردن پرونده‌ها تا آخر سال تکمیل و کاملاً اجرایی می‌شود

عابدی: پرونده الکترونیک به‌عنوان کلید دروازه ورودی به طرح تحول سلامت است و زمان اجرای آن در پایان سال دوم این برنامه مقرر شده است و از وزارت بهداشت قول گرفته‌ایم که تا آخر سال تکمیل و اجرا شود. با توجه به گزارش‌های وزارت بهداشت الکترونیکی کردن پرونده‌ها تا آخر سال تکمیل و کاملاً اجرایی می‌شود، اگر پرونده سلامت بیمار الکترونیکی به مرحله اجرا برسد قطعاً بسیاری از مشکلات در زمینه مدیریت هزینه‌ها، تهیه دارو، کنترل بازار سیاه دارو و رساندن دارو به دست نیازمند میسرتر می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین، حیدرعلی عابدی در رابطه با پرونده الکترونیک سلامت گفت:با توجه به برنامه ششم توسعه، پرونده الکترونیک دروازه ورودی به طرح تحول سلامت و استفاده از خدمات بیمه است و تا زمانی که این طرح  اجرایی نشود مدیریت هزینه‌ها و کنترل سیستم اجرا امکان پذیر نخواهد بود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی،با اشاره به نکات مثبت الکترونیکی شدن پرونده‌هایبیماران گفت: آگاهی بیشتر از سوابق پزشکی و نوع داروهای مصرف شده توسط بیمار و در نتیجه تشخیص بهتر پزشکان و مزایای بسیار مفیدی که درسیستم ارجاع می‌تواند داشته باشد نکات مثبت اجرای این طرح است.

وی اظهار کرد: پرونده الکترونیک به عنوان کلید دروازه ورودی به طرح تحول سلامت است و زمان اجرای آن در پایان سال دوم این برنامه مقرر شده است و از وزارت بهداشت قول گرفته‌ایم که تا آخر سال تکمیل و اجرا شود.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با اشاره به گزارش‌های وزارت بهداشت در خصوص شروع کار‌های اولیه طرح گفت: با توجه به این گزارشات الکترونیکی کردن پرونده‌ها تا آخر سال تکمیل و کاملا اجرایی می‌شود، اگر پرونده سلامت بیمار الکترونیکی به مرحله اجرا برسد قطعا بسیاری از مشکلات در زمینه مدیریت هزینه‌ها، تهیه دارو، کنترل بازار سیاه دارو و رساندن دارو به دست نیازمند میسرتر می‌شود.

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: