معاون فناوری اطلاعات سازمان بیمه سلامت:

توافق‌نامه همکاری با وزارت بهداشت برای رسیدگی الکترونیکی اسناد بستری امضا شد

معاون آمار، فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان بیمه سلامت از امضای توافق‌نامه همکاری تخصصی بین وزارت بهداشت و سازمان متبوعش برای رسیدگی الکترونیکی اسناد بستری بصورت پایلوت در استان اصفهان خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، مهندس علی اصغر قائمی، معاون آمار، فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان بیمه سلامت درباره اهداف این تفاهم‌نامه گفت: این تفاهم‌نامه جهت رسیدگی الکترونیکی اسناد بیمه‌ای بستری و پس از آن سرپایی و تولید صورت‌حساب الکترونیکی و حذف اسناد کاغذی در فرآیند رسیدگی الکترونیکی اسناد، ایجاد بستر مبادله الکترونیکی اطلاعات خدمات ارائه شده به بیمه‌شدگان بستری در مراکز ارائه دهنده خدمت، تنظیم هوشمند اسناد به طوری‌که حداقل نیاز به رسیدگی دستی را داشته باشد، بین سازمان بیمه سلامت و وزارت بهداشت امضا شده است.

وی افزود: جلوگیری از تولید اطلاعات الکترونیکی تکراری در مراکز ارائه دهنده خدمات سلامت، مدیریت اطلاعات و رصد آن به منظور مدیریت هزینه در ارائه خدمات سلامت و شفاف سازی خدمات ارائه شده توسط سازمان بیمه سلامت از جمله دیگر اهداف این تفاهم‌نامه است.

دکتر سید محمود تارا، مدیرکل دفتر آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت نیز درباره این تفاهم‌نامه گفت: وزارت بهداشت و سازمان بیمه سلامت به این همگرایی رسیدند که بحث سلامت الکترونیک یک ضرورت است و چندین تجربه در این زمینه در کشور انجام شده که یکی از تجربه‌های با ارزش در استان اصفهان بوده و امیدواریم بستر لازم برای اجرای این تفاهم‌نامه در کل کشور نیز ایجاد شود.

دکتر طاهره چنگیز، رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز الکترونیک شدن خدمات را منجر به افزایش شفافیت، دقت، صحت و سرعت دانست و گفت: الکترونیک شدن فرآیندها، هدف نیست؛ بلکه رسیدن به دقت، صحت و شفافیت فرآیندها هدف است و در واقع الکترونیکی شدن یک ابزار است که می‌تواند ما را سریع‌تر و ارزان‌تر به این هدف برساند.

چنگیز اظهار کرد: دانشگاه هیچ وقت نقطه مقابل بیمه سلامت نبوده و همیشه سعی بر ایجاد همکاری و تعامل سازنده با اداره کل بیمه سلامت استان اصفهان بوده و این روند ادامه خواهد داشت.

گفتنی‌ست امضای این تفاهم‌نامه با حضور دکتر سید محمود تارا، مسئول دفتر آمار و فناوری اطلاعات به نمایندگی از وزارت بهداشت، مهندس علی اصغر قائمی، معاون آمار، فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان بیمه سلامت به نمایندگی از این سازمان و دکتر طاهره چنگیز، رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و دکتر حسین بانک، مدیرکل بیمه سلامت استان اصفهان انجام شد.

منبع: آی هینا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: