۱۷ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۸

صادرات نفت ایران به صفر نمی رسد/کاهش صادرات نفت ایران قیمت طلای سیاه را به ۱۰۰ دلار می رساند

عضو کمیسیون انرژی مجلس، توضیحاتی پیرامون شرایط بازار نفت با اعمال تحریم های نفتی ایران از سوی آمریکا ارائه کرد.

به گزارش عیارآنلاین، علی بختیار با اشاره به اظهارنظر یکی از بانک های آمریکایی مبنی بر اینکه با به صفر رساندن صادرات نفت ایران قیمت نفت جهانی  تا ۱۲۰ دلار می رسد، گفت: صادرات نفت ایران قطعا به صفر نمی رسد؛ اما کاهش صادرات نفت ایران حتی به میزان ۵۰۰ هزار تا یک میلیون بشکه نیز تاثیر خود را در بازار خود خواهد گذاشت.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، افزود: پیش بینی می شود که قیمت نفت با کاهش تولید ایران افزایش قابل ملاحظه ای پیدا کند.

افزایش قیمت نفت در بلندمدت به نفع آمریکایی ها است

وی با بیان اینکه افزایش قیمت نفت در بلندمدت به نفع آمریکایی ها است، ادامه داد: با افزایش قیمت نفت تولید نفت شیل توجیه اقتصادی پیدا می کند، همچنین افزایش قیمت نفت در کوتاه مدت به نفع عربستان و در بلندمدت به ضرر این کشور و به نفع کشورهای تولیدکننده نفت و اعضای اوپک و غیراوپک است.

نماینده مردم گلپایگان در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: پیش بینی قیمت نفت بالای ۱۰۰ دلار مشکل است و نمی توان تصور کرد که قیمت نفت به بالای ۱۰۰ دلار برسد.

تولیدات عربستان به هیچ وجه نمی تواند جایگزین نفت فوق سنگین ایران شود

وی با بیان اینکه تولیدات عربستان به هیچ وجه نمی تواند جایگزین نفت فوق سنگین ایران شود، افزود: شاید نفت عربستان بتواند جایگزین نفت سبک ایران شود؛ اما نمی تواند به پالایشگاه هایی که با ایران کار می کنند نفت فوق سنگین بفروشد.

بختیار ادامه داد: حذف کامل ایران در بازار نفت امکانپذیر نخواهد بود، البته آمریکا می تواند تولیدات ایران را کاهش دهد.

مجلس راهبردهای مناسبی برای تحریم نفتی با همکاری دولت در دست دارد

بختیار با بیان اینکه کمیسیون انرژی و مجلس راهکارهای مناسبی برای تحریم نفتی ایران ترسیم کرده اند، اظهار داشت: مجلس راهبردهای مناسبی برای تحریم نفتی با همکاری دولت در دست دارد که با این راهکارها سعی می شود حضور فعال خود را در بازار داشته، به منافع کلی خود دست یابیم و از میزان درآمد نفتی کشور کاسته نشود.

 عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: قیمت نفت با کاهش صادرات ایران به ۹۰ تا ۱۰۰ دلار افزایش می یابد، اما این افزایش قیمت کم شدن درآمدهای ناشی از کاهش صادرات نفت را جبران می کند.

منبع: خانه ملت

برچسب‌ها:

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: