عضو مجمع نمایندگان شرق کشور در گفت‌وگو با عیارآنلاین:

از ورود آستان قدس به پروژه ریلی چابهار-سرخس استقبال می‌کنیم

دُرازهی پیرامون نقش آستان قدس رضوی جهت سرمایه‌گذاری برای تکمیل محور ریلی چابهار به سرخس گفت: آستان قدس رضوی به لحاظ مالی در وضعیت خوبی قرار دارد و پروژه‌های که در گذشته به آن ورود پیدا کرده‌ را به موقع و با کیفیت بالا تحویل داده‌ است. در همین راستا، بنده و سایر همکاران در استان از ورود آستان قدس رضوی به پروژه اتصال ریلی چابهار به سرخس استقبال می‌کنیم.

محمد باسط دُرازهی، نماینده مردم سراوان، سیب، سوران و مهرستان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با پایگاه خبری-تحلیلی عیارآنلاین، پیرامون ضرورت تکمیل پروژه اتصال ریلی چابهار به سرخس گفت: اتصال ریلی چابهار به سرخس یکی از پروژه‌های بزرگی است که می‌تواند تاثیر فراوانی در توسعه و آبادانی شرق کشور داشته باشد. تکمیل این خط ریلی در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر توجه به سواحل مکران است.

وی پیرامون آخرین وضعیت پیشرفت فیزیکی این مسیر ریلی گفت: در سال ۹۶ شاهد پیشرفت محسوسی در پروژه بودیم ولی در کل رضایت بخش نبود و درحال حاضر هم شنیده می‌شود سرعت پیشرفت کار پائین آمده است. امیدواریم وزارت راه و شهرسازی، سازمان برنامه و بودجه و شخص آقای رئیس جمهور توجه ویژه به این پروژه داشته باشند و اعتبارات مالی آن را فراهم کنند.

نماینده مردم سراوان پیرامون ظرفیت‌های شرق کشور گفت: شرق کشور پتانسیل‌های بالقوه زیادی دارد که هنوز بالفعل نشده‌اند. وجود سواحل مکران که مقام معظم رهبری به کرات بر آن تاکید می‌کنند، هزار ۱۰۰ کیلومتر مرز آبی و خاکی با کشورهای افغانستان، پاکستان و برخی کشورهای عربی، ۴ فصل بودن و امکان کشت محصولات کشاورزی متنوع ازجمله ظرفیت‌های مهم منطقه هستند.

وی ادامه داد: فراهم بودن شرایطی برای استفاده از انرژی‌های خورشیدی و تجدید پذیر به همراه معادن غنی فراوان که مطالعات بر روی آن‌ها صورت گرفته ولی تا کنون به دلیل فراهم نبودن زیرساخت‌ها به بهره‌برداری نرسیده‌اند از دیگر فرصت‌های موجود در شرق کشور است.

دُرازهی پیرامون نقش آستان قدس رضوی جهت سرمایه‌گذاری برای تکمیل محور ریلی چابهار به سرخس افزود: یکی از ماموریت های آستان قدس رضوی محرومیت زدایی است و به لحاظ مالی در وضعیت خوبی قرار دارد و پروژه‌های که در گذشته به آن ورود پیدا کرده‌ را به موقع و با کیفیت بالا تحویل داده‌ است. در همین راستا، بنده و سایر همکاران در استان از ورود آستان قدس رضوی به پروژه اتصال ریلی چابهار به سرخس استقبال می‌کنیم.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: