مدیر امور اعتباری بانک مسکن : در سه ماهه اول سال ۹۷ پرداخت تسهیلات از سوی بانک مسکن ۳۵ درصد افزایش داشته است

مدیر امور اعتباری بانک مسکن از رشد ۳۵ درصدی پرداخت تسهیلات از سوی بانک مسکن به انواع متقاضیان خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، محمد حسن علمداری، مدیر امور اعتباری بانک مسکن اعلام کرد: در سه ماهه اول سال جاری پرداخت انواع تسهیلات به متقاضیان از سوی بانک مسکن به لحاظ مبلغ کل تسهیلات پرداخت شده معادل ۳۵.۳ درصد افزایش یافته است.

وی افزود:کل تسهیلات منعقد شده و اعطایی طی سه ماهه اول سال جاری معادل ۳ هزار و ۵۰ میلیارد تومان بوده است که این میزان در مدت مشابه سال قبل-سه ماهه اول سال ۹۶-حدود ۲ هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان اعلام شده بود.

علمداری همچنین گفت: در سه ماهه اول سال ۹۷ (فصل بهار)، در مجموع ۸۵ هزار و ۱۴۰ فقره تسهیلات منعقد شده یا اعطایی در بانک مسکن برآورد شده است که این میزان در سه ماهه اول سال قبل برابر با ۴۶ هزار و ۷۱۸ فقره تسهیلات بوده است که نشان دهنده رشد قابل توجه حجم پرداخت تسهیلات به انواع متقاضیان از سوی بانک مسکن است.

وی همچنین در تشریح عملکرد بانک مسکن در پرداخت تسهیلات به متقاضیان در خرداد ماه امسال اعلام کرد: در خرداد ماه امسال تعداد ۴۵ هزار و ۲۹۳ فقره تسهیلات منعقد شده و اعطایی از سوی بانک مسکن انجام شده است که به لحاظ مبلغ نیز برابر با هزار میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان بوده است؛ درصد رشد مبلغ تسهیلات پرداخت شده در خردادماه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل (خرداد ۹۶) برابر با ۴۸ درصد است؛ در خرداد ماه سال گذشته مجموعا به لحاظ تعداد ۲۴ هزار و ۹۳ فقره انواع تسهیلات منعقد شده واعطایی به متقاضیان اعلام شد که مبلغ کل این تسهیلات نیز حدود هزار میلیارد تومان بوده است.

علمداری با اشاره به اینکه تسهیلات پرداخت شده در سه ماهه اول سال جاری و خرداد ماه امسال مربوط به تسهیلات مشارکت مدنی، قرض الحسنه ازدواج، ودیعه و تکمیل مسکن، سایر تسهیلات قرض الحسنه، جعاله، فروش اقساطی خرید و … بوده است اعلام کرد: در سه ماهه اول سال ۹۷ در مجموع ۷۲۵۸ فقره تسهیلات ساخت مسکن در قالب تسهیلات مشارکت مدنی منعقد شده است که به لحاظ مبلغ برابر با ۴۹۴ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان بوده است. همچنین در خرداد ماه امسال۱۸۷ میلیارد و ۴۵۵ میلیون تومان تسهیلات مشارکت مدنی منعقد شده است. بنا بر اعلام وی تعداد واحدهای ایجاد شده ناشی از مشارکت مدنی طی سه ماهه اول سال جاری بالغ بر ۱۲ هزار و ۲۸۳ واحد بوده است.

هم اکنون بخش قابل توجهی از این تسهیلات در قالب تسهیلات بدون سپرده ساخت مسکن به متقاضیان و سازندگان واجد شرایط پرداخت می شود.

همچنین در سه ماهه اول سال ۹۷، مجموعا ۴۲۴۸ فقره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، ودیعه و تکمیل مسکن به متقاضیان با ارزش کل ۶۴ میلیارد و ۴۹۰ میلیون تومان به متقاضیان این تسهیلات پرداخت شده است که از این میزان ۵۴ میلیارد و ۹۷۵ میلیون تومان مربوط به تسهیلات پرداخت شده در این گروه در خرداد ماه ۹۷ بوده است.

در سه ماهه اول سال جاری همچنین ۲۵ هزار و ۸۶۷ فقره تسهیلات جعاله (تسهیلات تعمیرات مسکن) به متقاضیان این تسهیلات پرداخت شده است؛ ارزش ریالی این تسهیلات برابر با ۳۹۳ میلیارد و ۶۲۰ میلیون تومان بوده است. از این میزان ۲۰۳ میلیارد و ۷۳۳ میلیون تومان در خرداد ماه امسال پرداخت شده است که نشان دهنده افزایش میزان تقاضا برای دریافت این تسهیلات در خردادماه نسبت به دو ماه اردیبهشت و فروردین بوده است. هم اکنون تسهیلات جعاله مسکن از طریق خرید اوراق حق تقدم دریافت تسهیلات با سقف ۲۰ میلیون تومان به متقاضیان پرداخت می شود؛ این تسهیلات در زمان پرداخت تسهیلات خرید و در صورت درخواست متقاضی از سوی بانک به متقاضیان پرداخت می شود.

علمداری تصریح کرد: همچنین در سه ماهه اول امسال تعداد ۴۰ هزار و ۶۶۲ فقره تسهیلات در قالب فروش اقساطی خرید به متقاضیان پرداخت شده است که اصل و سود این تسهیلات برابر با ۳ هزار و ۷۵۵ میلیارد و ۱۰۲ میلیون تومان بوده است. در خرداد ماه نیز معادل هزار و ۳۰ میلیارد و ۷۴۸ میلیون تومان تسهیلات مربوط به این بخش بوده است.

به گفته وی علاوه بر آنچه گفته شد در حوزه مرابحه،خرید دین و اجاره به شرط تملیک نیز تسهیلاتی به متقاضیان واجد شرایط پرداخت شده است.

منبع:هیبنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: