مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن: اماده ایم واحدهای مسکن مهر بدون متقاضی را واگذار کنیم

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از توافق برای واگذاری مسکن‌های مهر فاقد متقاضی به چهار نهاد دولتی و خصوصی خبر داد و گفت: ۸۷ هزار و ۴۵۴ واحد عملیات ساخت آنها به پایان رسیده، اما قابلیت افتتاح ندارد.

به گزارش عیارآنلاین،  حمیدرضا عظیمیان کل مسکن‌های مهر فاقد متقاضی اعم از خود مالکی، تعاونی و سه‌جانبه را ۵۲ هزار و ۹۲۴ واحد برشمرد و افزود: کل مسکن‌های مهر به بهره‌برداری رسیده یک میلیون و ۵ هزار و ۱۴۵ واحد است.

به گفته مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن عملیات ساخت ۱۰۲ هزار و ۹۹ واحد مسکونی در سراسر کشور باقی‌مانده است که از این تعداد باقیمانده، ۸۷هزار و ۴۵۴ واحد عملیات ساخت آنها به پایان رسیده، اما قابلیت افتتاح ندارد.

عظیمیان همچنین در رابطه با تعیین‌تکلیف مسکن مهرهای فاقد متقاضی و تخصیص آنها به اقشار کم‌درآمد، گفت: هماهنگی‌هایی با کمیته امداد و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، بهزیستی و خیرین در زمینه مسکن مهر فاقد متقاضی و تخصیص آنها به اقشار کم درآمد داشته‌ایم که امیدواریم هرچه سریعتر به نتیجه مطلوب ختم شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی از آمادگی سازمان ملی زمین و مسکن برای تخصیص برخی از واحدهای مسکن مهر به متولیان تامین مسکن اقشار کم‌درآمد خبر داد و افزود: سازمان ملی زمین و مسکن اعلام آمادگی کرده که مسکن‌های مهر فاقد متقاضی را به کمیته امداد، بهزیستی، بنیاد مسکن و خیرین ارایه کند تا آنها بتوانند با اعتبارات خودشان واحدهای تکمیل نشده را تکمیل کرده و در جهت تحقق اهداف مورد نظر و تعهدات خود برای تامین مسکن اقشار کم درآمد مورد استفاده قرار دهند.

به گفته عظیمیان، در حال حاضر سازمان ملی زمین و مسکن در مورد این موضوع موافقت کلی را با چهار نهاد و سازمان فوق به دست آورده است.

این مقام مسئول همچنین اعلام کرد: سازمان ملی زمین و مسکن بر اساس تعهد خود اعلام کرده است که پول زمین مسکن‌های مهر فاقد متقاضی را با تسهیلات درازمدت در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سایر نهادهایی که مسکن اقشار کم درآمد را تامین می کنند و آماده سرمایه گذاری در این بخش هستند، قرار می‌دهد.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن آخرین وضعیت تکمیل مسکن‌های مهر در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر را تشریح کرد و گفت: از یک میلیون و ۱۹۴هزار و ۶۹۸ واحد مسکن مهر عقد قرارداد شده در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر، یک میلیون و ۵ هزار و ۱۴۵ واحد به بهره برداری رسیده و عملیات ساخت ۱۰۲هزار و ۹۹ واحد باقیمانده که از این مقدار باقی‌مانده، ۸۷ هزار و ۴۵۴ واحد عملیات ساخت آنها به پایان رسیده اما قابلیت افتتاح ندارد.

عظیمیان با اشاره به اینکه کل مسکن مهر عقد قرارداد شده از ابتدا ۱ میلیون و ۱۹۴ هزار و ۶۹۸ واحد بوده است، گفت: پیشرفت فیزیکی کل مسکن‌های مهر عقد قرارداد شده در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر، ۹۷.۱ درصد است که عملیات ساخت ۱۰۲هزار و ۹۹ واحد باقی‌مانده است و کل مسکن‌های مهر به بهره‌برداری رسیده یک میلیون و ۵هزار و ۱۴۵ واحد است.

منبع:فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: