یک جامعه‌شناس:

عدم آگاهی از مسائل جنسی مهم‌ترین عامل طلاق در کشور است

عضو پژوهشگاه خانواده بیان داشت: طبق مطالعات، عامل اول ۵۰ درصد از طلاق ها در کشور، نداشتن آگاهی در مورد روابط جنسی بین همسران است.

به گزارش عیارآنلاین، برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع طلاق و در ارتباط تلفنی با دکتر علیرضا شریفی یزدی جامعه شناس و عضو پژوهشگاه خانواده از شبکه رادیویی گفت و گو روانه آنتن شد.

عضو پژوهشگاه خانواده در مصاحبه با رادیو گفت و گو با اشاره به راهکارهای نظام مند و مدیریت شده در رابطه با کاهش نرخ طلاق در جامعه اظهار داشت: مطالعات جامع و گسترده ای در رابطه با علل طلاق در جامعه انجام شده است.

وی افزود: طبق این مطالعات، مهم ترین عوامل افزایش طلاق در کشور مربوط به مشکلات اقتصادی، نداشتن مهارت های کافی افراد برای ورود به زندگی مشترک دو نفره و دخالت خانواده ها در زندگی روجین می باشد.

دکتر شریفی یزدی خاطرنشان ساخت: مهارت و تکنیک مذاکره، مسئله یابی، حل مسئله و تکنیک مسئولیت پذیری از جمله مواردی هستند که زوجین باید به آن مسلط باشند و اگر افرادی بدون کسب این مهارت های اجتماعی وارد زندگی مشترک شوند دچار مشکل خواهند شد.

عضو پژوهشگاه خانواده تصریح کرد: طبق مطالعات انجام شده میزان طلاق در افرادی که دارای مهارت های اجتماعی هستند خیلی کمتر است بنابراین برای زوجینی که این آموزش ها را کسب نکرده اند باید کلاس های آموزشی برگزار شود.

وی همچنین در ادامه افزایش توانمندی و سواد اقتصادی خانواده ها را امری بسیار ضروری دانست وگفت: مصرف زدگی و مصرف گرایی در خانواده های ایرانی به یک معضل تبدیل شده و باید برای این مسئله فرهنگ سازی کرد.

دکتر شریفی یزدی در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان داشت: آنچه که کمتر در رسانه ها به آن پرداخته می شود و در مطالعات میدانی به اثبات رسیده این است که عامل اول ۵۰ درصد از طلاق ها در کشور، نداشتن آگاهی در مورد روابط جنسی بین همسران است.

عضو پژوهشگاه خانواده در خاتمه تأکید کرد: بنابراین باید مسائل و روابط جنسی زوجین را به گونه ای آموزش داد که میزان طلاق در جامعه کاهش یابد.

منبع: رادیو گفتگو

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: