معاون برنامه‌ریزی سازمان تأمین اجتماعی:

نسخ در مراکز درمانی تأمین اجتماعی فقط به‌صورت الکترونیکی صادر می‌شود

معاون برنامه‌ریزی و نظارت اداره کل درمان مستقیم سازمان تأمین اجتماعی به تشریح برنامه حذف دفترچه درمانی مراکز درمانی ملکی و طرف قرار داد این سازمان پرداخت.

به گزارش عیارآنلاین، سید مجید صادقی راد به مناسبت هفته تامین اجتماعی گفت: ٤٢ میلیون نفر در کشور تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند.

وی یکی از زیرساخت‌های مهم سلامت در کشور را نظام الکترونیک سلامت عنوان کرد و گفت: شروع این برنامه با نسخه‌های الکترونیک است و تولید پرونده سلامت برای همه هموطنان در انتهای این برنامه است.

صادقی‌راد افزود: از شهریور ٩٥ حذف دفترچه درمانی و صدور نسخه الکترونیک در مراکز درمانی ملکی سازمان تامین اجتماعی که بالغ بر ٣٧٠ مرکز هستند آغاز شد و تاکنون ٨٠ میلیون نسخ الکترونیک صادر شده و نسخه کاغذی در مراکز این سازمان صادر نمی‌شود.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت اداره کل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی گفت: حذف دفترچه درمانی در مراکز طرف قرارداد نیز در دستور کار قرار گرفت و اکنون در برخی استان‌ها این برنامه به صورت پایلوت در حال اجراست در آینده نزدیک در تمامی مراکز درمانی طرف قرارداد اجرا می‌شود و تلاش می‌کنیم بیمه شده به هر مرکز درمانی در آینده نزدیک مراجعه کند نیازی به دفترچه درمانی نباشد.

وی افزود: در سال گذشته ٦٣ میلیون مراجعه به پزشکان مراکز درمانی تامین اجتماعی انجام شده و از این تعداد یک میلیون مورد بستری داشتیم و تمامی نسخ صادر شده در این مراکز در به شیوه الکترونیک بوده است.

منبع: پانا

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: