نماینده مردم اراک در مجلس:

طبقه‌بندی در ارائه خدمات می‌تواند مشکلات طرح تحول سلامت را حل کند

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس گفت: صرف هزینه‌های غیرضروری در خدمات از اشکالات مهم طرح تحول سلامت است.

به گزارش عیارآنلاین، سیدمهدی مقدسی پیش از ظهر امروز در نشست با مدیران و کارکنان اداره کل بیمه سلامت استان مرکزی اظهار کرد: تحقیق و پژوهش و ریشه‌یابی برخی بیماری‌ها که دامنه شیوع و رشد بیشتری دارند، مانع از تحمیل و صرف هزینه‌های زیاد می‌شود.

وی بر پیشگیری بیماری‌ها در حوزه سلامت و معاونت بهداشتی تاکید کرد و افزود: مجلس به موضوع سلامت در ابعاد مختلف جامعه توجه زیادی دارد، بطوری که در برنامه ششم توسعه به مسئله سلامت تاکید شده است، همچنین در بودجه سال جاری  علی‌رغم کمبود اعتبارات، پیش بینی شده که دایره ارایه خدمات درمانی به مردم بیشتر شود.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس با اشاره به اینکه مراکز درمانی خدمات بیمه‌ای خوبی به مردم ارایه می‌دهند، بیان داشت: بیمه سلامت ۵۵۸ هزار نفر و بیش از یک سوم جمعیت استان را زیرپوشش دارد، بدون شک هر چه ارایه خدمات به مردم بیشتر شود انتظارات و توقع مردم هم افزایش می‌یابد و این امر می‌طلبد که کیفیت خدمات ارائه شده به مردم هم بهتر از گذشته باشد.

مقدسی با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت که طرح خوب و حمایتی است افزود: صرف هزینه‌های غیرضروری در خدمات از اشکالات این طرح است که در این راستا نظارت بیشتر بر مراکز درمانی و توجه و توسعه بخش فرهنگی و رتبه‌بندی و طبقه‌بندی در ارایه خدمات می‌تواند علاوه بر استمرار این طرح، موجب رفع اشکالات آن شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی نیز از به روزرسانی مطالبات و پرداخت‌ها به موسسات و مراکز طرف قرارداد خبر داد و اظهار کرد: در بخش دولتی تا خرداد ماه سال جاری نزدیک ۷۰درصد مطالبات پرداخت شده است.

محمدرضا جریایی با اشاره به اینکه ۵۵۸هزار و ۶۵۳ نفر جمعیت زیر پوشش بیمه هستند، خاطرنشان کرد: این جمعیت حدود ۴۰درصد از جمعیت استان است و شامل پنج صندوق بیمه‌ای می‌شود که جمعیت روستایی و عشایر با ۳۰۷هزار و ۱۴۵ نفر بیشترین جمعیت بیمه‌ای را تحت پوشش دارد.

منبع: فارس

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: