سخنگوی کمیسیون اقتصادی:

طرح دوفوریتی مقابله با احتکار و کاهش التهابات بازار مسکن در مجلس در حال تدوین است

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از تدوین طرح دوفوریتی مقابله با احتکار و کاهش التهابات بازار مسکن خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، زهرا سعیدی مبارکه  با تاکید بر لزوم کنترل بازار سوداگری گفت: طرح دو فوریتی مقابله با احتکار و کاهش التهابات بازار مسکن در حال تدوین بوده، محوریت طرح مذکور دریافت مالیات بر عایدی سرمایه از املاک غیرمصرفی است.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طرح دوفوریتی مقابله با احتکار و کاهش التهابات بازار مسکن در راستای مهار سوداگری در بخش مسکن خواهد بود البته افراد عادی، سازندگان مسکن و فعالان بخش تولید مسکن کشور از پرداخت این مالیات معاف می شوند.

تقاضاهای غیرواقعی سوداگران به آشفتگی بازار مسکن منجر شده است

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت و گوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت تصریح کرد:در صورت به سرانجام رسیدن طرح مقابله با احتکار و کاهش التهابات بازار مسکن، بخش مسکن با نوسان و التهاب قیمتی کاذب روبرو نمی شود و متقاضیان واقعی خرید مسکن آسان تر می توانند صاحب خانه شوند.تقاضاهای غیرواقعی دلالان و سوداگران به بالا رفتن قیمت ها منجر شده است.

سعیدی مبارکهافزود: مسکن یک کالای اساسی و ضروری است و نباید سفته بازی توسط افراد معدود به زیان آحاد جامعه منجر شود البته براساس پیش نویس این طرح اولین فروش تمامی املاک موجود، معاف از مالیات بر عایدی می شود، حتی سازندگان مسکن از مالیات نقل و انتقال معاف می شوند در نتیجه لطمه ای به بخش تولید مسکن وارد نمی شود.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:براساس طرح دوفوریتی مقابله با احتکار و کاهش التهابات بازار مسکن، املاک کشاورزی مانند زمین های کشاورزی، باغ و املاک صنعتی از این نوع مالیات معاف می شوند./

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: