رئیس کمیسیون عمران:

فهم مشترکی میان مجلس و دولت در حوزه نیاز مسکن وجود ندارد

رئیس کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه تدوین طرح از سوی مجلس کمکی به ساماندهی بازار مسکن نمی کند، گفت: دولت باید با تولید مسکن توازن میان عرضه و تقاضا را ایجاد کند.

به گزارش عیارآنلاین، محمد رضا رضایی، با تاکید بر اینکه ساماندهی بازار مسکن نیازمند ورود جدی دولت به حوزه تولید مسکن است، گفت: تدوین طرحی در این حوزه با توجه به بار مالی آن کمکی به تنظیم بازار مسکن نمی کند.

نماینده مردم جهرم در مجلس دهم، با بیان اینکه بارها پیشنهادات لازم در حوزه مسکن را به دولت ارایه کرده ایم، افزود: متاسفانه علت اصلی وضعیت فعلی مسکن کمبود واحد مسکونی است که دولت نیز اعتقادی به تولید آن ندارد.

رضایی با اشاره به نامه کمیسیون عمران مجلس به رئیس جمهور در خصوص تسریع در ساماندهی بازار مسکن، تصریح کرد: تاکنون جوابی در این باره دریافت نکرده ایم.

نیازی به تدوین و تصویب طرحی در حوزه مسکن نیست

وی با تاکید بر اینکه تدوین و حتی تصویب طرح در حوزه ساماندهی بازار مسکن نیازی نیست، گفت: دولت خود با در نظر گرفتن بار مالی موارد مختلف باید به ارایه لایحه ای برای پایان دادن به احتکار مسکن و همچنین ساماندهی آن اقدام کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه دولت باید به این جمع بندی برسد که کشور نیاز به تولید مسکن دارد، افزود: در حال حاضر فهم مشترکی میان مجلس و دولت در حوزه نیاز مسکن وجود ندارد.

رضایی با تاکید بر اینکه دولت باید در حوزه مسکن پای کار باشد، تصریح کرد: ایجاد تکلیف برای دولت در زمانی که هیچ اعتقادی به اجرای قوانین وجود ندارد کار بیهوده ای است.

مشکل اصلی مسکن غفلت دولت از بازار و تنظیم عرضه و تقاضا است

وی با بیان اینکه کمیسیون عمران مجلس بارها با دعوت از وزیر راه و شهرسازی بر ضرورت تولید مسکن تاکید کرده است، گفت: عامل اصلی وضعیت فعلی مسکن غفلت دولت از بازار و تنظیم عرضه و تقاضا است که در این راستا نیز با وجود تذکرات پی در پی اقدامی صورت نمی گیرد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: بارها مجلس در خصوص کمک به دولت برای ساماندهی وضعیت بازار مسکن اعلام آمادگی کرده اکنون نیز حاضر به تدوین هر قانون مورد نیازی برای بهبود وضعیت بازار هستیم.

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: